Tupolew Tu-204F spłonął na międzynarodowym lotnisku w Hangzhou

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Odrzutowiec Tu-204F Aviastar zapalił się podczas holowania na międzynarodowym lotnisku Hangzhou w sobotę 8 stycznia 2022 roku.

 

Samolot o numerze rejestracyjnym RA-64032 miał wylecieć z międzynarodowego lotniska Hangzhou lotem 4B-6534 do Nowosybirska w Rosji, kiedy w kabinie wybuchł pożar. Maszyna była holowana do startu z ośmioma członkami załogi na pokładzie.

 

O wybuchu pożaru natychmiast powiadomiono służby ratunkowe i odpowiednie służby lotniska, a w ciągu dwóch minut na miejscu zdarzenia pojawili się strażacy i karetki pogotowia. Pożar został ugaszony w około 30 minut.

 

Wszyscy na pokładzie zostali bezpiecznie ewakuowani. Nikt nie odniósł drobnych obrażeń w wyniku incydentu. Ogień rozprzestrzenił się przez kadłub i ostatecznie spowodował, że samolot rozpadł się na trzy części.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj