Trzy "słońca" na niebie nad Omskiem rozpaliły wyobraźnię Rosjan

Kategorie: 

http://www.om1.ru/

W Omsku na portalach społecznościowych komentują powstanie trzech słońc na niebie. Rosyjscy Internauci prześcigają się w publikacji zdjęć tego zjawiska, podaje portal Om1.ru.

 

Rankiem 3 stycznia w Omsku miało miejsce niesamowite zdarzenie. Na niebie obserwowano ciekawe zjawisko optyczne – halo słoneczne, czyli świetlisty pierścień wokół źródła światła. Ze względu na współczynnik załamania ludzie widzieli trzy słońca, zamiast jednego.

 

Takie obserwacje są niezwykle rzadkie i ich występowanie jest uzależnione od powstania specjlnych warunków atmosferycznych, dlatego poruszenie w Omsku należy uznać za usprawiedliwone. Halo słoneczne wraz z towarzyszącymi mu słońcami pobocznymi przeważnie widywane są zimą, wtedy w atmosferze znajduje się odpowiednia ilość działających niczym pryzmaty kryształków lodu odpowiadających za to złudzenie.

 
 
 
 
 
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika assser

Idź ty na jakieś forum kato.

Idź ty na jakieś forum kato. albo na plebanię cieciować. Męczący robią się takie osoby razem ze swoim bełkotem religijnym...
Biblia to księga którą o ile można to nie wolno interpretować dosłownie - jak 99% wierzących... 

Portret użytkownika Crossword

Że co ma niby być?

Że co ma niby być? Najzwyklejsze na Ziemi słonce poboczne zimowa porą.I tyle.Przyjedz do Kanady ,poczekaj na mrozna pogodę ,(-20 i więcej)czyste niebo.Bedziesz ogladał Halo i słońca poboczne całymi dniami.Jak wschodzi słonce i zachodzi to sa poboczne,jak juz wzejdzie wyzej to jest Halo.A jak zajdzie to masz noc!Czyli wyczekiwany KONIEC śwaiata dziennego.Niestety, po paru godzinach Slońce z pobocznymi wschodzi ponownie.Ale co począć z marzycielami i przestrachami? Nad marzycielem pokiwac głową zostaje.A przestrachowi ,cóz ..pieluszke zmienić.

Portret użytkownika N1KT

gówno prawda - zrobiłem takie

gówno prawda - zrobiłem takie coś w grudniu jak było +10'C
moim zdaniem to jest całe zanieczyszczenie atmosfery ziemskiej - wszystkim czym sie da + Fukushimskie pierwiastki wydobywające się i parujące prosto do atmosfery z oceanu spokojnego.
300-400 ton dziennie silnie skażonej wody wpada do oceanu - ocean nie zamarza więc paruje a jego wielkość jest ogromna więc łatwo sobie wyobrazić jak gorące cząstki idą do góry więc na jego całej płaszczyznie (ogromnej) wszystko wyparuje prosto do atmosfery do powietrza i malo co zostanie w wodzie - deszcz - opad na lądy - para - deszcz - opad na ląd - para - deszcz opad na ląd - para i tak wszystko mamy w piciu jedzeniu i płucach a na koniec mamy raka i koniec...

Strony

Skomentuj