Trzy "słońca" na niebie nad Omskiem rozpaliły wyobraźnię Rosjan

Kategorie: 

http://www.om1.ru/

W Omsku na portalach społecznościowych komentują powstanie trzech słońc na niebie. Rosyjscy Internauci prześcigają się w publikacji zdjęć tego zjawiska, podaje portal Om1.ru.

 

Rankiem 3 stycznia w Omsku miało miejsce niesamowite zdarzenie. Na niebie obserwowano ciekawe zjawisko optyczne – halo słoneczne, czyli świetlisty pierścień wokół źródła światła. Ze względu na współczynnik załamania ludzie widzieli trzy słońca, zamiast jednego.

 

Takie obserwacje są niezwykle rzadkie i ich występowanie jest uzależnione od powstania specjlnych warunków atmosferycznych, dlatego poruszenie w Omsku należy uznać za usprawiedliwone. Halo słoneczne wraz z towarzyszącymi mu słońcami pobocznymi przeważnie widywane są zimą, wtedy w atmosferze znajduje się odpowiednia ilość działających niczym pryzmaty kryształków lodu odpowiadających za to złudzenie.

 
 
 
 
 
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika assser

Idź ty na jakieś forum kato.

Idź ty na jakieś forum kato. albo na plebanię cieciować. Męczący robią się takie osoby razem ze swoim bełkotem religijnym...
Biblia to księga którą o ile można to nie wolno interpretować dosłownie - jak 99% wierzących... 

Strony

Skomentuj