Trzy rozbłyski X na Słońcu w tym X9.3 najsilniejszy od 11 lat! Kanonada trwa, będzie wielka burza magnetyczna

Kategorie: 

Źródło: SDO/NASA

Region 2673 zaskoczył nas dzisiaj już dwukrotnie i trzeba przyznać, że aż takiego zaskoczenia nikt się nie spodziewał. W ciągu kilku godzin doszło do trzech rozbłysków klasy X. Najpierw powstał X2.2 , który był pierwszym rozbłyskiem tej klasy od maja 2015r. Potem bardzo silny X9.3 co jest najsilniejszym rozbłyskiem tego cyklu, czyli największym od grudnia 2006 roku!

 

Potem doszło jeszcze do rozbłysku X1.9. Tak jak pisaliśmy od kilku dni rejon 2673 posiada potencjał do wygenerowania silnych rozbłysków i dzisiaj takie stały się faktem. Wiemy już, że podczas pierwszego rozbłysku X2.2 powstało CME(koronalny wyrzut masy), którego część będzie skierowana w stronę naszej planety. Co do drugiego na informację musimy poczekać, jednak dużo wskazuję na to, że powstało tak zwane "Full-Halo CME", którego część również będzie skierowana w naszą stronę. 

Niewykluczone, że region 2673 będzie dalej produkować flary najsilniejszej klasy i częto następujące po nich CME. Warto przypomnieć, że dzisiaj czeka nas burza geomagnetyczna na poziomie przynajmniej G3, a za dwa dni pewnie kolejna silniejsza gdy dotrą komponenty plazmy. Informacje na bieżąco podajemy na naszym profilu FB

 

 

Źródła:

https://sdo.gsfc.nasa.gov

https://www.spaceweatherlive.com

http://legacy-www.swpc.noaa.gov

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: Anakin23
Portret użytkownika Anakin23

Redaktor naczelny portalu zmianysolarne.pl specjalizujący się w kwestiach związanych z aktywnością słoneczną i pogodą kosmiczną.


Komentarze

Portret użytkownika walczymyomilosc

Wytłumaczę może kwestię

Wytłumaczę może kwestię katastrof i dopuszczenia przez Boga cierpienia.

Człowiek po śmierci zobaczy swoje życie oczami Boga, bez retuszy i usprawiedliwień i sam zdecyduje na tej podstawie gdzie chce być czy do Nieba z Bogiem, czy też do jedynego miejsca na całym świecie gdzie Boga nie ma czyli do piekła gdzie są upadli aniołowie notabene nienawidzący człowieka (powód ich upadku), piekło jest wieczne nigdy się nie kończy a jegomoście upadli raczej się nie znudzą kaźnią dusz,  tam jest same zło wyplenione wszlekie dobro sama nienawiść w każdym kto tam przebywa, dlatego też Bóg dopuszcza ciepienia za życia, bo jedynym stanem który zmusza nas do refleksji nad swoim życiem i miłości do bliźniego jest cierpienie swoje i widok cierpienia bliźniego , ten stan zmusza nas do powrotu do miłości, tzw ostania próba ostatni wysiłek aby uratować duszę od piekła, a to wszystko z miłości, jak ojciec który czasem zmusza swoje dzieci do nauki aby nie zniszczyli sobie resztę życia, tak Bóg dopuszcza do Cierpienia aby uratować człowieka od wiecznej kaźni na którą sam się skaże, każde upadające państwo czy imperium przechodziło moralny rozkład i bez wyjątków w historii zostało na nie dopuszczone cierpienie, teraz to samo dzieje się ze światem, a Bóg z miłości próbuje ratować duszę bo wie że po tym życiu będzie nie 1000 lat nie milion ale cała wieczność bez możliwości zmiany z piekła do nieba czy na odwrót. Pozdrawiam i Niech Pan Jezus się wami zajmie i waszymi sprawami.

Portret użytkownika Arya

Ani Perum, ani Rod, ani nawet

Ani Perun, ani Rod, ani nawet sam Światowit nigdy nie wspominali o piekle, więc takie miejsce nie istnieje. Ale zakładam, że w swej wielkiej dobroci Światowit dla bardzo bardzo chętnych być może zechce takie miejsce stworzyć. No bo jeśli ktoś chce znaleźć się w takim miejscu, to czemu Światowit miałby nie spełnić prośby tej osoby?

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Tolek B.

ty gościu, ślepy jesteś czy

ty gościu, ślepy jesteś czy ignorujesz rzeczywistość?

to o czym piszesz, to piekło, jest cały czas na ziemi właśnie, przecież tu są właśnie wszyscy którzy nienawidzą ludzi lub kłamią - taki błyskotliwy a nie widzi Smile

co prawda 95% luda nie zdaje sobie sprawy z tego i myślą że są cool, ale tak nie jest - okłamują się w chwili kiedy otwieraja rano oczy, potem malują się żeby ich nikt nie poznał i zaczynają grać swoje role, czasami to naprawdę żałosne

to co piszę to nie jest kwestia wiedzy, mądrości czy innych tam bzdetów, tylko albo potrafisz coś przyjać do łba albo nie, bo taka rzeczywistość istnieje w okól nas właśnie, tylko 95% kłamców którzy boją się przed sobą przyznać że nimi są uważa że żyją w jakimś????? czym właściwie???? przecież większość ludzi nie ma pojęcia gdzie żyje i jak to działa ...

a ty?

odrzuć emocje, zostań obserwtorem Smile

to potrafi zmienić perspektywę, punkt widzenia - bo to chodzi o to jak co widzisz przecież, świat jest jaki jest, ważna jest perspektywa - my nie zmieniamy raczej świata ... zmieniamy swoje spojżenie, swoją prerspektywę

i czy w ogóle coś widzisz

przecież rzeczywistość jest jaka jest

może wiara w coś czego nie ma ci przeszkadza zobaczyć?

bo wiesz że jak ktoś jest glupi to nie jest mądry?

a jak ktoś coś wie to nie wierzy?

lub odwrotnie jeśli w coś wierzy to znaczy że nic nie wie?

 

 

tych i wiecej odpowiedzi egzystencjonalnych znajdziecie za oknem, w necie, u sąsiada i pod łóżkiem i nie tylko

wszystko już jest, wystarczy "zatrybić"

Portret użytkownika walczymyomilosc

Zamiast skomentować to

Zamiast skomentować to polecam

https://www.youtube.com/watch?v=j5yqcs5vDfw

a co do piekła, nic na ziemi nie jest wstanie dorównać prawdziwemu piekłu

i z tego masz dużo opisów, ludzi którzy o mało tam nie trafili, po śmierci klinicznej objawień  czy z samym egzorcyzmów kiedy demon przez człowieka przemawia i mimo wszystko te świadectwa choć dzieli je odległość i czas są zgodne. Pozdrawiam i nie życzę nikomu aby tam trafił.

 

Portret użytkownika dzielny

Kochane ludzie, zajmijcie sie

Kochane ludzie, zajmijcie sie jakims hobby. skad wiecie, ze wiadomosci sa prawdziwe. A no dlatego, ze je czytacie. mieszkam w Polsce i co mnie interesuje wulkan w Ameryce. Zajmijcie sie Antkiem i przygotowaniami do konfrontacji z Rosja, a nie Hameryka.
Czas zwiedzenia sie konczy i po co wam sie obudzic z reka w kloace.
Teraz was pompuja dziwnymi info, a zaraz powiedza, ze jest inaczej i bedziecie zlapani w buteleczke, gdzie zatkaja koreczkiem i beda was ogladac przez szybke.
Ot takie terrariu. Tylko, ze tym razem aparatury nikt nie naprawial. Wylaczyl ja by dobic karaluchy bo i tak sraja pod siebie. Poprostu pozostala energia niczym w powietrze w gumowej laleczce, az do wyczerpania zapasow.
Jak to mowia Tuto finito, skonczylo sie zarelko..........

Strony

Skomentuj