Przed trzęsieniem ziemi w Kalifornii zaobserwowano dziwne światła

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Okazuje się, że ostatniemu silnemu trzęsieniu ziemi w Kalifornii towarzyszyły niezwykłe fenomeny świetlne. Tego typu zjawiska zdarzają się często przed trzęsieniami ziemi.

 

W przeszłości coś podobnego miało miejsce na przykład przed słynnym trzęsieniem ziemi Tohoku z 11 marca 2011 roku. I tym razem przed trzęsieniem ziemi o magnitudzie 6 stopni, które uderzyło w Napa ludzie widzieli niezwykłe światła.

 

Świadkowie twierdzą, że przed niedzielnym trzęsieniem ziemi w Kalifornii w okolicach Mountain View widziano błyski i nie były to bynajmniej eksplozje transformatorów. Jasne światła widziało bardzo wiele osób. Część z nich informowała nawet o tym dzwoniąc na telefony alarmowe.

 

Zjawiska świetlne często towarzyszą trzęsieniom ziemi. W przeszłości często informowano, że przed trzęsieniami ziemi dochodziło do miejscowego podgrzania jonosfery. Może to wyglądać tak jak mieniące się wieloma kolorami chmury. Wiadomo, że da się to wykryć z przestrzeni kosmicznej. To właśnie takich anomalii jonosfery mają wyglądać najnowsze geofizyczne satelity.

 

Tym razem jednak mowa była o zupełnie innych światłach, znacznie bliżej powierzchni ziemi. Mowa o kulach światła pokazujących się przed trzęsieniami ziemi. Naukowcy uważają, że są to ładunki elektryczne jakie powstają w miejscu styku płyt litosferycznych. Transportowane są one ku powierzchni i jest ich szczególnie dużo przed i w trakcie trzęsienia ziemi. Coś podobnego widziano podobno również przed trzęsieniem ziemi w San Francisco w 1906 roku.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Pola2

 Angelus Maximus

 Angelus Maximus Rex
Wypisujesz takie głupstwa na temat Jezusa i Biblii, że az dech zapiera, np.:
"Przecież za życia "Chrystusa" nie powstał ani jeden tekst pisany ani jeden materialny dowód."
Pomijając fakt, że w tym zdaniu brak logiki, polecam ci poczytanie na przykład o Kumran. Poza tym, nie zabieraj głosu na tematy, o których nie masz zielonego pojęcia. Poczytanie durnot w necie, wiara w nie klasyfikuje cię do miana internetowego trolla (wiesz kim był troll?) oraz klasycznego leminga (dowiedz się nieco więcej o tych sympatycznych zwierzątkach). Pamietaj, że na tym forum wypowiadają się ludzie, którzy mają wykształcenie  nieco wyższe niż gimnazjum. Warto więc, abyś o swoich głupotkach lewckich pogaworzył z kumplem przy browarku. Dodam, że tu nie chodzi o twój brak, czy tez nie wiary. Tu chodzi o wiedzę. A w twoim przypadku - kompletny jej brak.
 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Papirusy z Kumran? Hihihii..

Papirusy z Kumran? Hihihii.. A o czym one są może mi przyblizysz wiedzę?...
 Żebyś długo nie szperala to ja Ci tą wiedzę przybliżę....
cyt z wiki: "
Przeprowadzone badania archeologiczne i metodą radiowęglową 14C pozwalają datować rękopisy na okres od II w. p.n.e. do I w. n.e. Dzięki badaniom paleograficznym zwojów wiadomo, że najstarsze z nich powstawały nawet od połowy III w. p.n.e. (4QJer, 4QEx i 4QSam), na długo przed zasiedleniem Qumran. Teksty te należały najprawdopodobniej do esseńczyków (lub jakiegoś ich odłamu), którzy zamieszkiwali Qumran pomiędzy 125 rokiem p.n.e. a 68 rokiem n.e. W 11 grotach znaleziono około 900 rękopisów w tym 233 manuskrypty biblijne. Datuje się je na okres od III wieku p.n.e. po I wieku n.e.
Około 60% rękopisów biblijnych zawiera tekst zgodny z tekstem masoreckim, około 5% manuskryptów zgadza się z tekstem Septuaginty, 5% potwierdza Pentateuch samarytański, a 20% przekazuje tekst charakterystyczny wyłącznie dla wspólnoty z Qumran. Pozostałe 10% manuskryptów biblijnych z Qumran nie daje się przyporządkować do żadnego wariantu świadków tekstu biblijnego[1]."
 Czy wspominają one cokolwiek o Chrystusie, czy tylko "zapowiadają" jego przyjście? Powiem ci by ci nie ublizyć... Gówno wiesz na ten temat. A ja ci powiem, że te rekopisy to tłumaczenia tekstów summeryjskich przez semickich plemiennych pisarzy...
 Może wspomniesz tu o innych papirusach gnostyków, ktore zostały napisane bodajże 70 lat po jego śmierci?
 Ja proszę o dowody conajmniej pisane z okresu jego życia... Przecież było wielu piśmiennych w tym okresie....
 Możesz sobie wierzyć w co tylko chcesz nawet w św Mikołaja 9 nota'bene wymysł ośrodków masońskich w "katolickim" Watykanie, ale wara Ci od mojej wiedzy i nie obrażaj mojej inteligencji pisząc bzdury na temat Kumram
 Mam prawo pisać i mówić czym wg mnie jest Biblia...
 Acha... znam ja niemal na pamięć...
 i studiowałem długo przed tobą, kiedy czytałas książeczki wydawane i rozsyłane emerytom, którzy dawali datki na różne "fundacje " chrystusowe... i zakony  ...

Portret użytkownika Dx4G

Zgadzam się z Toba Pola,

Zgadzam się z Toba Pola, facet wypisuje takie głupoty, że głowa boli. 
Na domiar złego, jak dobrze zauważyłaś to zadufany w sobie troll, którego ego już dawno wy••bało w kosmos i kraży po nie znanej nikomu orbicie dla nerwowo i psychicznie chorych. 
 
Widziałem, już nie raz jego wpisy odnośnie syjonizmu i nienawiści do narodu żydowskiego. Wpisy takowe świadczą o braku podstawowej wiedzy oraz pochłanianiu większośći kału który zalewa internet. 
 
Brak słów, niech go Bóg błogosławi.....

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

AMEN....

AMEN.... buhahhaaaa...
 Czcicielko talmudycznego syjonizmu...
 Głupia babo, nawet nie rozróżniasz syjonizmu od semityzmu a zabierasz głos...
 Dostanę za to bana ale musisz sie dowiedzieć kim jesteś....
 zgłaszaj więc moderację... buhahhaaaa

Portret użytkownika Vangelis

W Ameryce trzęsienia ziemi

W Ameryce trzęsienia ziemi będą trwać jeszcze bardzo długo, po tym jak w Europie nastąpi już spokój. Od strony Pacyfiku zniszczeniu ulegnie Kalifornia aż do gór, a fale oce­anu zaleją wiele miast, m.in. Los Angeles. Zniszczenie miast będzie uzależnione od tego, czy ludzie się poprawią. Ale są takie miasta, które ściągnęły na siebie tyle win, które muszą pomścić własne postępowanie i zostaną zniszczone. Do nich należy Nowy Jork, Waszyngton, a także miasta najbardziej to­lerujące bezprawie.

Portret użytkownika moon fake

Oo! jESZCZE JEDEN NAWIEDZONY

Oo! jESZCZE JEDEN NAWIEDZONY MOCHER SLEPY! sKORO upatrujesz we wszystkim sprawiedliwosci to dlaczego morderców wielokrotnych szlag nie trafia od razu tylko w małe dzieci trafia wykolejony wagon nadjeżdzającego tramwaju? Czaisz wogóle o czym ci mówie????? 

Portret użytkownika P.WALKER

moon fake łasnie nieogarniasz

moon fake łasnie nieogarniasz tego wszystkiego widze .seryjnych mordercow szlak nie trafia bo to dziala inaczej kolejne wcielaenie tego mordercy rodzi sie w dziecku i dlatego to dziecko ginie.jesli bedziesz teraz dobrym czlowiekiem po smierci narodzisz sie w lepszym swiecie nie w niebie tylko w leprzej rzeczywistosci.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Nie truj

Nie truj Kolego...
Zniszczenie miast będzie uzaleznione od tego, czy powstrzymamy elity od zabaw groźnymi wynalazkami i planami zniszczenia ludzkiej rasy..
Żaden "Bóg" czy inna cholera nie ma tu nic do rzeczy...
Zniszczyć syjonizm to podstawa.

Strony

Skomentuj