Trzęsienie ziemi wywołało tsunami na jeziorze Bajkał

Kategorie: 

Źródło: vk.com

Trzęsienie ziemi wywołało tsunami na jeziorze Bajkał. Rosyjscy wędkarze, którzy akurat łowili tam pod lodem, cudem ocaleli. Lód łamał się pod ich stopami.

 

Rosjanie w regionie Irkucka nieomal nie utonęli z powodu trzęsienia ziemi, do którego doszło w obrębie największego na świecie jeziora słodkowodnego Bajkał. Przez kilka sekund skuta lodem powierzchnia jeziora pękała pod stopami miłośników wędkarstwa zimowego.

 

Na filmie nagranym przez świadków i jednocześnie uczestników zdarzenia, równa lodowa tafla jeziora zaczęła się rwać i wznosić w górę wraz z falą. Ogromne, ciężkie bloki lodu oddzielają się od siebie na skutek zbliżającego się tsunami. Autor nagrania klnie siarczyście i przeciąga swoje rzeczy, aby nie utracić sprzętu. Wydaje się, że bardziej zależy mu na tym, niż na ratowaniu własnego życia. Bezbronny człowiek stanął bezradnie na dryfującej krze. W tle widać innych ludzi, którzy znaleźli się w podobnej bardzo niebezpiecznej sytuacji.

 

Dnia 16 marca br. po południu, w obwodzie irkuckim wystąpiło trzęsienie ziemi. Intensywność wstrząsów wynosiła 4 do 5 stopni w skali Richtera. W wyniku zdarzenia nie zarejestrowano zniszczeń architektury. Rosyjskie media podają, że w wyniku zdarzenia nie odnotowano żadnych ofiar.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)Komentarze

Skomentuj