Trzęsienie ziemi wstrząsnęło Chile

Kategorie: 

http://geofon.gfz-potsdam.de/eqinfo/event.php?id=gfz2012lczo

Dość silne trzęsienie ziemi o magnitudzie szacowanej na 6.2 stopnia w skali Richtera wystąpiło w środkowym Chile. Do zjawiska doszło o 4:05 czasu uniwersalnego.

 

Epicentrum trzęsienia miało miejsce 78 kilometrów od miejscowości Linares i 279 kilometrów od stolicy kraju, Santiago de Chile.

 

Do tej pory nie zanotowano przypadków ofiar lub znacznych uszkodzeń budynków. Głębokość wstrząsów była niewielka, bo wystąpiły tylko 10 kilometrów pod powierzchnia ziemi. To zawsze oznacza, że trzęsienie jest bardziej odczuwalne.

 

Wszelkie wzmożenie aktywności sejsmicznej w okolicach Chile powinno być bacznie obserwowane. Wszyscy mają jeszcze w pamięci zjawisko z 27 lutego 2010 roku, kiedy trzęsienie ziemi o magnitudzie 8.8 w skali Richtera spowodowało poważne straty i wywołało tsunami, które zniszczyło port Talcahuano.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika ganimedes

Zastanawiajacy jest fakt,ze

Zastanawiajacy jest fakt,ze ostatnie trzesienia wystepowaly na glebokosci 10 km i o zblizonej sile.Najnowszy piktogram z wiltshare w anglii (Manton Drove, nr Marlborough, Wiltshire. Reported 2nd June.)rowniez jest kalendarzem i wskazuje na 4 sierpnia tego roku.Co to ma oznaczac? nie wiadomo,ale przypominam ze piktogram z 9 sierpnia 2005 Wayland's Smithy mowil o 20 maja ,a w tym dniu mialo silne trzesienie ziemi we wloszech na glebokosci 10 km.A po 20 maja prawie codziennie tego typu trzesienia ziemi w roznych rejonach swiata...

Portret użytkownika Tomas

juz za niedlugo w mediach

juz za niedlugo w mediach powiedza co sie dzieje z nasza ziemia, bedzie starch i panika, i o to wlasnie chodzi tym moznowladca, dlatego trzeba zachowac spokoj ducha , bo po tym krotkim okresie nastanie piekna epoka nowych ludzi

Portret użytkownika MulderXXX

Powiedzą, jak już będzie za

Powiedzą, jak już będzie za późno. Już sobie wyobrażam specjalne wydanie wiadomości: "Drodzy Państwo, chcemy zakomunikować, że dzisiaj nastąpi globalny kataklizm, który zniszczy naszą cywilizację i zepchnie niedobitki ludzkości do czasów kamienia łupanego. Rząd już się ewakuował, a żołnierze i pracownicy wszystkich służb porządkowych zdezetrterowali. Informujemy również, że mają państwo jeszcze pół godziny na dopicie szklanki mleka bądź herbaty tudzież butelki piwa, wyprowadzenie psa na spacer, pożegnania się z rodziną i napisania testamentu. Życzymy miłego dnia"

Skomentuj