Trzęsienie ziemi we Włoszech spowodowało pęknięcie części góry Monte Vettore

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Ostatnie trzęsienie ziemi o sile 6,6 stopni do którego doszło we Włoszech, było najpotężniejsze od 36 lat. Poza licznymi zniszczeniami infrastruktury doszło też do pęknięcia części góry Monte Vettore w Apeninach.

 

Pęknięta góra znajduje się bardzo blisko epicentrum. Nie wiadomo jak głęboka jest ta rozpadlina, ale naukowcy twierdzą, że istnieje ryzyko powstania osuwiska. Jest to tym bardziej realne, że wciąż dochodzi do bardzo wielu wstrząsów wtórnych. 

 

Aktywność sejsmiczna we Włoszech pozostaje na bezprecedensowym poziomie. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy doszło do serii niebezpiecznych trzęsień ziemi, które z powodu niewielkiej głębokości zburzyły tysiące budynków i spowodowały śmierć 296 osób. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin3
Portret użytkownika admin3

Założyciel i redaktor naczelny portalu zmianynaziemi.pl


Komentarze

Portret użytkownika Kulfon

Johnie Mollu tamten twój opis

Johnie Mollu tamten twój opis snu był dokładnie rok temu czyli coś w tym musiało być.Chociaż myślę że sen mówił prawdę ale takiego rozpadu kontynentu jak na mapie nie będzie. Wyobrażnia mogła ponięśc sen trochę dalej. Prędziej po trzęsieniu We Włoszech przyjdzie Petrus Romanus niż przepołowienie się Europy.

Strony

Skomentuj