Trzęsienie ziemi w pobliżu poligonu nuklearnego w Korei Północnej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wczoraj w Korei Północnej odnotowano kolejne trzęsienie ziemi. Początkowo pojawiały się obawy, że najnowszy wstrząs może mieć związek z próbą jądrową, jednak zdaniem ekspertów trzęsienie prawdopodobnie miało charakter naturalny. Uważa się, że mogło dojść do zawalenia się podziemnych tunelów, w których 3 września testowano bombę wodorową.

 

Administracja Meteorologiczna Korei Południowej podaje, że płytkie trzęsienie wystąpiło w prowincji Hamgyŏng Północny i posiadało siłę 2,7 stopnia w skali Richtera. Z kolei agencja USGS szacuje magnitudę wstrząsu na 2,9 stopnia. To wielokrotnie mniej w porównaniu do zjawiska, które wystąpiło 3 września. Próbna eksplozja bomby wodorowej na poligonie Punggye-ri w tej samej prowincji spowodowała wstrząs o magnitudzie 6,3 stopnia w skali Richtera.

Od tamtego czasu odnotowano w sumie dwa trzęsienia ziemi o niewielkiej mocy. Pierwsze z nich miało miejsce 23 września (magnitudę oszacowano na 3,4 stopnia w skali Richtera), drugie wystąpiło wczoraj. Specjaliści nie są zgodni co do natury tych wstrząsów, jednak prawdopodobnie nie mamy do czynienia z testami na poligonie nuklearnym - Korea Północna zwykle informuje o swoich sukcesach.

 

Uważa się, że te stosunkowo słabe trzęsienia w prowincji Hamgyŏng Północny, niedaleko poligonu Punggye-ri oznaczają, iż mogło dojść do zapadnięcia się tuneli wydrążonych wewnątrz góry Mantapsan. To właśnie tam Korea Północna testowała ostatnio potężną bombę wodorową. Eksperci podejrzewają, że poligon ten nie nadaje się już do użytku. Naukowcy z Chińskiego Stowarzyszenia Nuklearnego ostrzegali, że kolejny test jądrowy spowoduje zapadnięcie się góry Mantapsan a radioaktywna chmura zagrozi wszystkim państwom tego regionu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)Komentarze

Portret użytkownika Chrobry1

Pajacu rozaniec , wymyslil

Pajacu rozaniec , wymyslil kosciol katolicki , a to jest wlasnei siedziba i wylegarnia wszelkeigo zla , rzadne bicie poklonow bozkom maryjnym i klepanie paciorkow nic ,nieda, Sprawdz co mowil Jezus " Nie wolno powtarzac modlitw, a KRK balwochwalczy jak zwykle ,wprowadzil ,rozaniec. 

Portret użytkownika inzynier magister

Kim dzong ubek może zacząć

Kim dzong ubek może zacząć wojnę ale szybko go zlikwidują ! Dziś rocznica objawieńw Fatimie ! Matka Boska Dziewica sprawuje nadzór nad ludzkością, jeżeli coś się stanie to oznacza, że ludzkość odchodzi od Boga Jezusa ! Jeżeli będziemy odmawiać więcej różańców na granicach to mamy szansę się uratować od wojny która będzie w UE spowodowanej ściąganiem terorystów islamskich ! 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika babka

Magister Ty masz tak jak

Magister Ty masz tak jak Zenek.Przewidujecie kataklizmy,jak się nie sprawdzają to mówicie,że ktoś się jednak nad nami zlitował,albo ktoś coś wymodlił.Jak kiedyś coś się stanie to powiecie zapewne:a nie mówiłem.Zawsze wyjdzie na Wasze.

Kościoły ,modły ,paciorki wymyślił kler,żeby wyciągać od ludzi kasę,a ludzie płacą bo łatwiej jest zapłacić i klepać pacierze niż być dobrym człowiekiem.Niektórym wmówiono,że wystarczy zapłacić pośrednikom a oni już załatwią im zbawienie.To obraża Boga .

Portret użytkownika Zenek ;)

"Magister Ty masz tak jak

"Magister Ty masz tak jak Zenek. Przewidujecie kataklizmy,jak się nie sprawdzają to mówicie,że ktoś się jednak nad nami zlitował,albo ktoś coś wymodlił"

--ja tylko ostrzegam przed datami kiedy maryjno-jezuskowe oszołomstwo PLANUJE DOKONAĆ biblijnych POTWORNOŚCI i.... Biggrin

daję im potem szansę na wymyślenie kolejnej daty... i kolejnej... i kolejnej.... Wink

Jedyna ważna rzecz w moim pisaniu to ta o NAWRÓCENIU SIĘ z trwania przy jezuskowo-maryjkowej sodomiczno-pedofilsko-pederastycznej ideologii znanej jako wiary biblijne...

gdyż to jest WAŻNE dla was jeśli CHCECIE PRZETRWAĆ.... toczącą się właśnie grę w ZBAWIANIE.... tfu... APOKALIPSĘ Acute

bez NAWRÓCENIA UMRZECIE i na ciele i na (jeśli któreś ją jeszcze ma)... i NA DUSZY....
bo PRZETRWAJĄ/ ZOSTANĄ OCALENI tylko NAWRÓCENI Wink

i danie wam szansy na to jest celem mojego pisania.... Acute
SZANSY bardzo ale to bardzo NA WYROST.

ale skoro wam ją OBIECANO.... Biggrin
to ją MOIM PISANIEM dostaliście..... Język

MĄDRZY z niej SKORZYSTAJĄ... nim naprawdę będzie już PO WAS....
jak już się zacznie EGZEKWOWANIE WYROKÓW SADU BOŻEGO
bo tylko KU TEMU zmierza obecnie zabawa......

w KARZE DLA maryjkowo-jezuskowyych grzeszników
w KARZE jaka będzie ZESŁANA na potomków nazisty ABLA
i cały jego fanklub

Portret użytkownika &

Nie. Jeżeli będziemy jak

Nie. Jeżeli będziemy jak bracia wobec siebie. Czy ty kpisz z tym różańcem? Bądźcie dla siebie ludzcy, to was ochroni. Można sie jeszcze modlić, ale najważniejsze i miłe dla Boga jest pozytywne zachowanie międzyludzkie.

Strony

Skomentuj