Trzęsienie ziemi w okolicy Rzymu wzbudziło panikę mieszkańców

Kategorie: 

Źródło: geofon.gfz-potsdam.de

Wczorajszej nocy doszło do średniej wielkości trzęsienia ziemi o magnitudzie 5 stopni w skali Richtera. Wstrząsy były dosyć płytko, dlatego zjawisko było odczuwalne przez mieszkańców, którzy mimo późnej pory w panice wybiegali z domów.

 

Epicentrum trzęsienia ziemi znajdowało się około 100 kilometrów od Rzymu, w okolicy miejscowości Sora. Głębokość wstrząsów podawana przez sejsmologów to 10 kilometrów pod powierzchnią Ziemi.

 

Na szczęście nie doszło do żadnych uszkodzeń infrastruktury oraz nie zgłoszono przypadków osób poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi. Od momentu wystąpienia wstrząsu głównego, który miał miejsce o 21:16 czasu uniwersalnego we Włoszech doszło do kolejnego trzęsienia, tym razem dużo słabszego, bo klasyfikowanego na 3,9 stopnia w skali Richtera.

Miało ono miejsce w okolicy miejscowości Terni, ale było znacznie głębsze, ponieważ wystąpiło aż 148 kilometrów pod powierzchnią ziemi. Oczywiście takie wstrząsy są słabo odczuwalne, ale jest to warte zauważenia, bo z pewnością zjawiska te są powiązane.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ZBIAL

Tak, chyba czas na admina, by

Tak, chyba czas na admina, by zaczął wypierzać śmieci z forum. My tu się bawimy dyskusja o temacie X, a ktoś wchodzi z czymś zupełnie obcym, bez kontekstu.
Wracając do tematu, te wstrzasy maga jednak mieć wpływ na włoski superwulkan i to nie jest dobre.

Portret użytkownika solan

Dzięki, Zbial, że mnie

Dzięki, Zbial, że mnie uprzedziłeś. (Odnośnie bezkontekstowych wypowiedzi, to powiem tylko tyle, że odebrały mi ochotę skomentowania
czegokolwiek wczoraj.)
Tak właśnie może być te wstrząsy wokół superwulkanu na włoskim bucie zwyczajnie mogą go obudzić. 

Skomentuj