Trzęsienie ziemi w okolicy Japonii o sile 7 stopni wywołało niewielkie tsunami

Kategorie: 

Źródło: geofon.gfz-potsdam.de

W okolicy wybrzeża Japonii doszło dzisiaj do silnego trzęsienia ziemi. Według doniesień japońskich mediów wstrząs o magnitudzie niemal siedmiu stopni w skali Richtera wywołał niewielkie tsunami.

 

Ostatecznie siłę wstrząsu oszacowano na 6,7 stopni. Epicentrum znajdowało się w okolicy Wysp Ryukyu około 160 km od miasta Kagoshima. Głębokość hipocentrum to około 10 km. Pacyficzne Centrum Ostrzegania przed Tsunami nie wystosowało ostatecznie ostrzeżenia, ale niewielkie fale jednak nadeszły.

Ich wielkość nie była jednak na tyle duża, aby stanowiły jakieś niebezpieczeństwo i w południowej części prefektury Kagoshima zanotowano podniesienie poziomu morza o 30 centymetrów. Do wyspy Nakanoshima fale wywołane przez trzęsienie dotarły po godzinie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro