Trzęsienie ziemi w obrębie Morza Egejskiego było odczuwalne w Turcji i w Grecji

Kategorie: 

Źródło: geofon.gfz-potsdam.de

Również w Europie następuje zauważalny wzrost ilości zjawisk sejsmicznych i wulkanicznych. Wczorajsze trzęsienie ziemi pod dnem Morza Egejskiego należało do jednego z najsilniej odczuwalnych trzęsień ziemi, do jakich doszło w tym regionie w ostatnim czasie.

 

Magnituda wstrząsu została oszacowana na 5,8 stopni w skali Richtera. Ich głębokość to jedynie 13 kilometrów pod dnem morskim, więc było to dość płytkie trzęsienie. Wstrząsy odczuwalne były w wielu miastach Turcji i Grecji. Lokalni sejsmolodzy uważają, ze magnituda wstrząsów przekraczała 6,2 stopni w skali Richtera, ale instytuty zagraniczne nie potwierdzają tej wielkości.

 

W Turcji wstrząsy były wyczuwalne od Istambułu do Izmiru. W obu przypadkach zjawisko wywołało lokalną panikę. Jednak, gdy trzęsienie się skończyło wszystko wróciło do normy. Greckie wybrzeże również doświadczyło skutków trzęsienia. Tamtejsi sejsmolodzy szacują jego wielkość na 5.8 w skali Richtera. Było ono średnio odczuwalne między innymi w Atenach.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Basket

:) nie pękła Australia tylko

Smile nie pękła Australia tylko Płyta indo-australijska !! To Co innego Smile Ale jak tak zacznie nam wszystko pękać i trząść Sie To szlak trafi wszystko Język Fajnie co nie ?? Korporacje i banki pójdą Do piachu ale sie Ciesze Smile !! Wciskają nam Ciemnotę i Pierdoły a nie umiemy obronić sie przed zwykła burzą !!

Skomentuj