Trzęsienie ziemi w Iranie wywołało panikę - jest wielu rannych

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Silne i płytkie trzęsienie ziemi nawiedziło ostan Kermanszah w zachodnim Iranie. Kilkadziesiąt osób poniosło obrażenia, a niektóre mieszkania i farmy zostały uszkodzone.

 

Trzęsienie o mocy 5,9 stopnia w skali Richtera wystąpiło w niedzielę. Epicentrum znajdowało się około 20 km na zachód od miasta Gilan-e Gharb, niedaleko granicy z Irakiem. Po głównym wstrząsie wystąpiło ponad 15 wstrząsów wtórnych o sile od 3 do 4,8 stopnia.

Najnowsza aktywność sejsmiczna w tym obszarze wywołała niewielkie zniszczenia infrastruktury. Irańska Organizacja ds. Nadzwyczajnych powiadomiła, że co najmniej 75 osób poniosło obrażenia w wyniku wybuchu paniki. Wstrząs był odczuwalny także w sąsiednim ostanie Lorestan i w Iraku.

Ostan Kermanszah to górzysty region, który jest podatny na aktywność sejsmiczną. Rok 2018 był tam względnie spokojny, ale mieszkańcy wciąż pamiętają o katastrofalnym trzęsieniu ziemi o mocy 7,3 stopnia w skali Richtera, które wystąpiło w listopadzie 2017 roku i zabiło 211 osób.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika kapitan ameryka

Jest to całkowite

Jest to całkowite populistyczne odrzucenie wszelkich przesłanek naukowych. Teorie płyt tektonicznych przedstawiają przerażająco uproszczony obraz świata, który częściowo z ignorancji, a częściowo z rozmysłu ignoruje złożoność naszej rzeczywistości. Obraz ten jest tak leniwy, dziecinny i pobłażliwy, że powoduje zakorzenienie się ignorancji w ludzkich umysłach.

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

(Ban - Cosiek)

Skomentuj