Trzęsienie ziemi w Indiach - jest ponad stu rannych

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6 stopni wystąpiło wczoraj w okolicy indyjskiego stanu Orisa. W wyniku zdarzenia ponad 100 osób zostało rannych, w tym co najmniej 20 z nich poważnie.

 

Większość ofiar zostało rannych, gdy w panice skakali z okien domów w czasie wstrząsów wtórnych. Według niepotwierdzonych doniesień, jedna osoba z tego powodu zginęła. Ponadto, w wyniku wstrząsów zniszczonych zostało przynajmniej 20 budynków.

 

Mimo, że epicentrum znajdowało się pod dnem Zatoki Bengalskiej nie wystosowano ostrzeżenia przed tsunami. Jego głębokość wyniosła 32 km, więc było to dosyć płytkie trzęsienie. Miejscowi specjaliści oświadczyli jednak, że tsunami jest prawdopodobne od magnitudy 7,5 i więcej.

Poprzednie znaczące trzęsienie ziemi w Indiach zanotowano w październiku 2013 roku. Wielkość wstrząsu osiągnął wtedy magnitudę 5.3 w skali Richtera. Epicentrum było wtedy na głębokości 9,7 km i znajdowało się 16 kilometrów na północny-zachód od miasta Singtam.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj