Trzęsienie ziemi w Chinach zabiło ponad 230 osób

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W chińskiej prowincji Yunnan doszło dzisiaj do trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,1 stopni, które wywołało zaskakująco duże straty. Według ostatnich informacji zginęło aż 230 osób.

 

Nieoczekiwane konsekwencje wywołało trzęsienie ziemi, które uderzyło dzisiaj w południowo-zachodnich Chinach. Według wstępnych informacji zginęło aż 230 osób a 1400 zostało rannych. Na dodatek 200 osób nadal jest zaginione.

Trzęsienie było odczuwalne w dwóch okolicznych prowincjach. Skala zniszczeń jest zaskakująca i wynika prawdopodobnie z niewielkiej głębokości epicentrum wynoszącej około 10 km. Oprócz wstrząsu głównego doszło tam też do kilku silniejszych wstrząsów wtórnych. W sumie zjawisko sejsmiczne spowodowało zniszczenie aż 12 tysięcy domów oraz poważne uszkodzenie 30 tysięcy budynków.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika jaron22

Trzeba wziąć pod uwagę

Trzeba wziąć pod uwagę ogromną korupcję w chinach i to żę urzędnicy brali w łapę by przymknąć oko na fuszerki budowlane i wykorzystywanie gorszych  ale tańszych materiałów. To z tego wynikają takie zniszczenia. Podobnie jak w Syczuanie kilka lat temu. Pewnie nie długo kilku aktywistów zacznie o tym pisać w Chinach ale zaraz ich albo pobiją albo zabiją. taki chory kraj to jest.

Skomentuj