Trzęsienie ziemi w Chile, ocean cofnął się o 40 metrów

Kategorie: 

http://geofon.gfz-potsdam.de/eqinfo/event.php?id=gfz2012fzfa

Trzęsieni ziemi o magnitudzie 7.1 w skali Richtera nawiedziło Chile. Mieszkańcy twierdzą, że było silniejsze i trwało najdłużej od pamiętnego trzęsienia ziemi z przed dwóch lat. Niektórzy zostali ranni ze względu na upadające przedmioty.

 

Nie ma jeszcze doniesień o ofiarach śmiertelnych. Wstrząsy wystąpiły7 w centralnej części Chile w okolicy miejscowości Maule.

 

Wstrząsy rozpoczęły się o 22:37 czasu uniwersalnego, 25 marca. Głębokość wstrząsów to 25km. Budynki chwiały się w stolicy Chile oddalonej o 219 km od epicentrum.

Poruszenie zrobiło się zwłaszcza w Constitucion, gdzie miasto w ujściu rzeki zostało zaatakowane tsunami po niszczycielskim trzęsieniu ziemi o magnitudzie 8.8 w skali Richtera z 2010 roku.

Panika wybuchła też w Santiago, stolicy Chile. Wstrząsy spowodowały awarie elektryczności i ludzie w panice uciekali z wyższych budynków, które rozchwiały się. Oczywiście jak to bywa w takich wypadkach przestały działać sieci komórkowe, głównie w wyniku przeciążenia.

 

Chilijska marynarka wojenna ogłosiła zagrożenie przed tsunami, które potem odwołała, ale gdy ocean cofnął się 40 metrów w obszarach najbliżej epicentrum ponownie ogłoszono zagrożenie tsunami. Wielu mieszkańców obszarów przybrzeżnych prewencyjnie udało się w głąb lądu. Tsunami z 2010 roku zabiło tam 524 osoby.

 

To było drugie trzęsienie w ciągu ostatnich dni. W sobotę rano doszło tam do trzęsienia o magnitudzie 5.1 co nie spowodowało większych zniszczeń, mimo, że epicentrum było pod Santiago.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika baca

no to mielismy az 3 duze

no to mielismy az 3 duze trzesienia w okresie 20-26 marca - potwierdzila sie tym samym az nadto teoria o polrocznym odstepie pomiedzy takimi wlasnie tektonicznymi kumulacjami a pozycją Ziemi w przestrzeni.a więc za pół roku... znów sie będzie działo

 

Portret użytkownika baca

zero bajek, przeczytaj Pulsar

zero bajek,
przeczytaj Pulsar łaskawie moje wpisy sprzed ok. poltora miesiaca a otrzymasz niezbity dowód ze to zostało "przewidziane" - gdzies tam powinien byc rowniez link do filmu na YT - kolesia który to rozkminił - chodzilo jemu o te najwieksze trzesienia
Pozdrowienia

 

Portret użytkownika baca

to bylo pytanie? jesli tak to

to bylo pytanie?
jesli tak to chodzi o to ze co pol roku nastepuja silne trzesienia ziemi - aby sie o tym przekonac zapamietaj ten wpis i sprawdz sytuacje w okolicach 20-26 wrzesnia. jesli sie teoria potwierdzi bedzie nauką - jesli nie trafi do kubła jako niepotwierdzona hipoteza. proste, prawda?

 

Strony

Skomentuj