Trzęsienie ziemi w Algierii spowodowało duże pęknięcia gruntu i uszkodziło budynki

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

W zeszły piątek w Algierii doszło do trzęsienia ziemi o sile 4,9 w skali Richtera. W jego wyniku doszło do uszkodzeń infrastruktury. W okolicy powstało też duże pęknięcie ziemi.

 

Według informacji agencyjnych, wstrząs zniszczył trzy domy, w tym czteropiętrową willa, która zawaliła się całkowicie, a 31 mieszkań zostało uszkodzonych częściowo. Trzęsienie spowodowało również powszechną panikę i ucieczkę ludzi na ulice. Na szczęście nie zgłoszono żadnych ofiar na skutek tego zjawiska .

Epicentrum trzęsienia miało miejsce w prowincji Mila, około 350 km na wschód od stolicy Algierii. W tej okolicy znaleziono również rozległe pęknięcia gruntu. Niektóre ze szczelin napełniały się wodami gruntowymi.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj