Trzęsienie ziemi pod dnem Morza Czarnego

Kategorie: 

Źródło: geofon.gfz-potsdam.de

W pobliżu czarnomorskiego wybrzeża Gruzji, Rosji oraz Kirgistanu doszło do dość nieoczekiwanego trzęsienia ziemi, które zbliżyło się swoją magnituda do poziomu 6 stopni w skali Richtera.

 

Do zjawiska doszło wczoraj, 23 grudnia 2012 o 13:31 czasu uniwersalnego, co odpowiadało 17:31 czasu lokalnego. Magnitudę wstrząsów ostatecznie określono na 5,8 stopni w skali Richtera, ale to, co zwraca uwagę to niewielka głębokość epicentrum znajdująca się tylko 8 km pod dnem morskim.

 

Wstrząsy były odczuwalne od Tbilisi do Soczi. Tego typu płytkie trzęsienie ziemi jest w stanie nawet wyzwolić niewielkie tsunami. Na szczęście nie ma doniesień o ofiarach bądź poważnych uszkodzeniach infrastruktury w wyniku oddziaływania tego zjawiska.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika CRUSADERS

Uwaga, właśnie 21 grudnia

Uwaga, właśnie 21 grudnia Ziemia bierze najciaśniejszy wiraż wokół Słońca - już to widać po aktywności wulkanicznej gdy na raz zanotowano kilkadziesiąt znaczących trzęsień na styku wielu płyt tektonicznych. Uwalniają się przez pęknięcia olbrzymie ilości CO i CO2, nie wszystko dociera do atmosfery bezpośrednio, część gazów pozostaje uwięziona w płaszczu ziemi, część utworzy inne związki w reakcji z tym, co napotka, część przedostanie się do oceanów - człowiek na to nie ma żadnego wpływu i nigdy wpływu mieć nie będzie...

Skomentuj