Trzęsienie ziemi o sile 7,8 zabiło setki osób w południowej Turcji i Syrii

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Co najmniej 400 osób zginęło w obu krajach po jednym z najgorszych trzęsień ziemi, które nawiedziły Turcję od ponad 100 lat. Wstrząsy sejsmiczne były odczuwalne w całym regionie, zawalając budynki i zmuszając mieszkańców do wyjścia na ulice.Trzęsienie ziemi o sile 7,8 wystąpiło w poniedziałek tuż po godzinie 4 rano czasu lokalnego, 23 kilometry na wschód od Nurdagi w prowincji Gaziantep, na głębokości 24,1 kilometra, poinformowała US Geological Survey (USGS). Nurdagi leży wzdłuż granicy turecko-syryjskiej, a trzęsienie ziemi było odczuwalne w kilku krajach regionu, w tym w Syrii i Libanie.

 

Według agencji AFAD, co najmniej 230 osób zginęło qw samej Turcji, a ponad kilka tysięcy zostało rannych. W sąsiedniej Syrii zginęły co najmniej 242 osoby, a około 2000 zostało rannych - poinformowała syryjska państwowa agencja informacyjna SANA, powołując się na rzecznika ministerstwa zdrowia.

W Syrii zgony odnotowano w Aleppo, Hamie i Latakii, podała SANA. Według Białych Hełmów, oficjalnie znanych jako Syryjska Obrona Cywilna, pod gruzami wciąż uwięzionych jest kilkaset osób. Trzęsienie ziemi miało miejsce przed świtem w poniedziałek, kiedy mieszkańcy spali i nie byli przygotowani na uderzenie.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika KittySlayer

Normalne zjawisko geologiczne

Normalne zjawisko geologiczne w sytuacji kiedy jedna płyta naciera na drugą - w tym przypadku Afryka wchodzi pod Europę.

Niestety zjawisko jest normalne, bo w efekcie giną setki ludzi i tych ofiar w przyszłości będzie jeszcze więcej, bo proces się nie zatrzyma.
Efekt tego procesu będzie taki, że zniknie Morze śródziemne a u nas pojawią się góry a wybiegając jeszcze dalej w przyszłość, to Europa znajdzie się najprawdopodobniej pod Afryką.
Tak że czeka naszych przodków, o lie jeszcze będą na Ziemi, emigracja na inne tereny.

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Portret użytkownika keri

Zwyrole pewnie znowu

Zwyrole pewnie znowu przyleciały z pomocą humanitarną i sprawdzają czy trzeba poprawić czy wystarczy tragedii. Na Haiti kilka lat temu, dotarli jeszcze przed trzęsieniem, tacy są zorganizowani i poinformowani.

Gdy zaczęli pomagać w Fukushimie po zrobionym przez nich trzęsieniu i tsunami, to elektrownia wybuchła - nie po trzęsieniu ziemi, nie po tsunami, tylko na skutek pomocy usrańskich zwyroli kilka dni później.

Oni zawsze przylatują zobaczyć swoje dzieła i poprawić niedoróbki.

Portret użytkownika Gienio

Przecież wiadomo że Haarp

Przecież wiadomo że Haarp użyli smerykanie.Takie małe ostrzeżenie żeby z ruskimi w biznesy za mocno nie wchodzili.Jest filmik gdzie przed trzęsieniem jakieś dziwne wyładowania atmosferyczne gdzieś na horyzoncie wystąpiły.Hodują nas jak stado owiec.Dzisiaj Gaziantep a jutro np. Łódź

Portret użytkownika TheEndIsNear2023

Reset 676 zaczyna się

Reset 676 zaczyna się dokładnie w przewidzianym czasie i dokładnie w ten sam sposób, co przedostatnio. A wy ciągle nie rozumiecie, co się dzieje... Reset z czasów Dżumy Justyniana zaczął się od trzęsienia ziemi w Antiochii (przy granicy Turecko-Syryjskiej). Zginęło 250 tysięcy ludzi, było to największe trzęsienie ziemi w czasie średniowiecza. Więcej informacji na reset676.com

Portret użytkownika sandra

A czy ktoś z Was zauważył że

A czy ktoś z Was zauważył że te trzęsienia ziemi w Turcji WSZYTSKIE SĄ NA głębokości 10km ?

Od dawna obserwuje wiele dziwnych anomali słonecznych czy trzesieniowych.

Gdy było to trzęsienie ziemi na głebokości 10km to zawsze w danym rejonie były prowadzone wcześniej jakieś " polityczne " walki.

Macie przecież dostęp tutaj na stronie do pomiarów. Od ponad 10 lat jestem tutaj z Wami lecz teraz już mi się nie chce tylko czytać wartościowych i gównianych komentarzy. Przeanalizujcie to. Dla mnie to ingerencja człowieka. Zauważcie co się dzieje na świecie. Gdzie są mrozy, gdzie spadł śnieg, gdzie są susze a gdzie powodzie. Człowiek próbuje manipulować pogodą lecz zapomina że tą całością jednak rządzi Matka Ziemia, a jak ją mocniej wkur..wią to czekam na fajerwerki Smile

Miło Was poznać i dziękuje tym którzy na prawdę wypowiadają się tutaj elokwentnie i rzeczowo. Zapatrzeni w boga jedynego polecam zapytać się samych sobie czy przestrzegacie WSZYSTKICH 10 Przykazań Wink ? Raczej nie. Nie zabijaj! i tu nie chodzi o człowieka tylko a i o każda żywą istote. Każda istota w hinduizmie ma dusze. Ty śpisz. Ona też. Ty jesz. Ona też. Ty płodzisz dzieci. Ona też. Ty masz dom. Ona też. Uprawiasz sex. Ona też lecz tylko dla prokreacji. Praktycznie niczym zwierzęta nie różnia się od czlowieka, bo człowiek w tym ekosystemie też nim jest i to ssającym. To świadomość ludzi odróżnia od zwierząt. Niczym innym

Pozdrawiam jestem Sandra

Portret użytkownika axell69

Wstrząsy wtórne trwają ALE. .

Wstrząsy wtórne trwają ALE. . . przesuwają się zdecydowanie na północny wschód. To prawie tak, jakby linia uskoku rozszerzała się sama. Eksperci obserwują teraz, że wstrząsy wtórne mają miejsce na bardzo dziwnym SZEROKIM obszarze. Bardzo różni się od tego, co widzieli w trzęsieniach o podobnej skali na całym świecie.

Obecnie wiadomo, nie spekulowano, że „wstrząsy wtórne” 6,5 i 6,4 miały zdecydowanie inne uskoki niż główny z 7,4 do 7,8

Wygląda na to, że Turcja jest dosłownie rozdzierana. 

Oto mapa przedstawiająca ostatnie trzęsienie ziemi o sile 7,5 stopnia w skali Richtera:

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika żulo

Patrząc na linię tych kropek

Patrząc na linię tych kropek widać że układają się linię, która łączy się z ową zatoką Morza Śródziemnego wcinającą się silnie w ląd. Po prostu wyglądna na to że od dawna jest tam jakiś uskok tektoniczny a sama zatoka jest miejscem, gdzie kiedyś rozstąpił się i zapadł ląd. A teraz mamy kolejny etap działania tej siły. Płyty się rozjeżdżają podobnie jak uskok afrykański, który stworzył tam głębokie jeziora ciągnące sie z północy na południe.

Nic nadzwyczajnego. No chyba że takich zjawisk na Ziemi pojawiać się będzie więcej. Wtedy można będzie uznać że Ziemia weszła w fazę szybszego „pękania”. Znów nic nadzwyczajnego bo przecież nawet gwałtowne, szybkie, nagle zmieniające kształt lądów zjawiska miały miejsce w przeszłości. Dla Ziemi będzie to dreszczyk na skórce jej ciała. Może przyjemny i orzeźwiający. Ale dla mieszkańców, którym się wydaje że świat zawsze był i będzie stały, niezmienny i powolny będzie to nieprzyjemna niespodzianka Wink

Portret użytkownika sandra

Tutaj mocno się z Tobą zgodze

Tutaj mocno się z Tobą zgodze.

Jakiś czas temu ogłądałam program na temat podnoszących się lądów w basenie morza Śródziemnomorskiego w obszarze Wezuwiusza Wink Odnotowano tam wiele nowych znalezisk z czasów mitologicznych. Budynki, rzezby, pięknie wykończone pomieszczenia. Wulkanolodzy powiedzieli wprost iż w tym miejscu odnotowuje się naprężenie kałdery Wezuwiusza która nie wiadomo kiedy może sibie postanowić pierdnąć Wink

Obserwując na tyle ile mogę zdjęcia satelitarne powierzchni oceanów. Stwierdzić mogę iż na przestrzeni ostatnich 3ch miesięcy na dnach oceanów dzieje się jakby zjawisko " rozszerzania " dna. Widać pojawiające się coraz to nowsze " fałdy " i wulkany wyłaniające się z odmętów wody. Gdy popatrzy się na to z innej strony to ewidetnie widać że spora część kontynetów straciła bardzo dużo lądów. Wiemy również że zmniejszenie się pokrywy czapy lodowej obu biegunów ma również wpływ na tego typu zachowania. Gdy czegoś ciężkiego ubywa to wiadomo że w innym miejscu się podniesie ;). Dlatego hipotetyzując można zauważyć że w jednym miejscu lądy się podniosą a w drugim zatopią. Niestety by zbadać to zagadnienie dokładniej potrzeba całkowitego dostępu do zdjęć satelitarnych oceanów które w istocie zbadane zostały w zaledwie 1 %. Naułkofcy szukają życia na innych planetach a gardzą Tą na której zamieszkują. Czy to nie jest dziwne ? Czy coś w tych Naszych wodach jest że wolą poświęcać czas na kolejne omamianie zdjęciami z Webba ? Ziemia jak podają naułkofcy zaczyna w jądrze kręcić się w drugą strone tylko w którą kręciło się wcześniej w prawą czy lewą ? Może ten Nasz ziemski statek kosmiczny wkracza w inną przestrzeń planetarną, gdzie dostosowuje się do panujących tam warunków, a gatunki na niej przez spowolnioną ewolucje " wyjdą z obiegu " zastąpione tymi które wiedzą jak korzystać z dobrodziejstw zakodowanych w DNA Smile

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj