Trzęsienie ziemi o sile 7,3 stopni wystąpiło na Oceanie Atlantyckim

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,3 stopni w skali Richtera wystąpiło w poniedziałek w okolicy wyspy Sandwich Południowy (Ocean Atlantycki) w okolicy Antarktydy.

 

Według sejsmologów, epicentrum trzęsienia znajdowało się 187 km od bezludnej wyspy Bristol.  Wstrząsy zlokalizowano na głębokości jedynie 10 km pod dnem morskim. Według agencji National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) możliwe jest lokalne tsunami, ale nie będzie miało destrukcyjnego charakteru.

Źródło: GFZ Potsdam

Trzęsienie ziemi rozpoczęło się wczoraj o 14:03 czasu uniwersalnego. Argentyńscy sejsmolodzy potwierdzili, że wywołało one zwiększone fale, ale ze względu na to, że jego zakres oddziaływania ograniczył się do obszarów niezaludnionych, nie zanotowano ofiar ani uszkodzeń infrastruktury. Nie wiadomo też nic o ewentualnych problemach w okolicznych bazach polarnych.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika kolo21

Na Alasce coś tam zaczeło

Na Alasce coś tam zaczeło trząść od dwóch dni.Nie wiem może przez ten lodowiec co się odłamał.Gdzieś tutaj wyczytałem że  silne wstrząsy w rejonie Alaski a Kamczatki mogą zmienić oś nachylenia ziemi.A ostatnio walneło tam trzykrotnie po 5,3  .Warto tą mapę obserwować na bierząco.Fakt faktem ale trzącha coraz bardziej naszą planetą:)

kolo21

Skomentuj