Trzęsienie ziemi o sile 7,2 stopni w okolicy Filipin. Wystosowano ostrzeżenia przed tsunami

Kategorie: 

Źródło: geofon.gfz-potsdam.de

Jak donoszą filipińskie władze, dzisiaj w nocy doszło do bardzo silnego trzęsienia ziemi na wybrzeżu wyspy Mindanao. Miało ono magnitudę przewyższającą 7 stopni w skali Richtera. W związku z tym wystosowano ostrzeżenia przed tsunami.

 

Filipiński instytut geofizyczny PHIVOLCS, informuje, że epicentrum wstrząsu znajdowało się na głębokości 60 km pod dnem morskim, w odległości około 170 km od wyspy. 

Obszar znajdujący się w promieniu 100 km od epicentrum jest zamieszkiwany przez około 20 tysięcy osób z czego ponad połowa odczuwała silne wstrząsy.

 

Pacyficzne Centrum Ostrzegania przed tsunami ostrzegało przed wystąpieniem fal o wysokości do 30 cm, które mogą dotrzeć do wybrzeży oddalonych o 300 km od miejsca wystąpienia trzęsienia. Nie zanotowano jednak ich nadejścia.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj