Trzęsienie ziemi o sile 7 stopni wystąpiło w Indonezji. Jest wiele ofiar śmiertelnych

Kategorie: 

Źródło: Gfz Potsdam

Wczoraj na wyspie Lombok wchodzącej w skład Indonezji, doszło do bardzo silnego trzęsienia ziemi. Magnituda wstrząsów osiągnęła 7 stopni w skali Richtera. Na skutek zjawiska zginęły przynajmniej 82 osoby. 

Trzęsienie było bardzo płytkie. Zależnie od instytutu geofizycznego jego głębokość wynosiła od 33 km do 15 km. Właśnie ze względu na to na skutki wstrząsów były na powierzchni bardzo poważne. 

Już teraz wiadomo, że zginęły przynajmniej 82 osoby, ale bilans ofiar może się jeszcze zwiększyć. W promieniu 100 km od epicentrum trzęsienia mieszka około 4 miliony osób z czego 180 tysięcy osób znajdowało się w strefie gdzie wstrząsy były najsilniej odczuwalne. 

Chwilę po trzęsieniu wystosowano również ostrzeżenie przed tsunami. Ostatecznie jednak nie ma doniesień o jego nadejściu. Eksperci zwracają uwagę, że epicentrum znajdowalo się tylko 14 km od wulkanu Rinjani, co może wskazywać na jego ewentualną erupcję. 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj