Trzęsienie ziemi o sile 7 stopni wystąpiło na południowym Atlantyku

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Warte odnotowania trzęsienie ziemi o magnitudzie około 7 stopni w skali Richtera, wystąpiło wczoraj, 29 czerwca, w okolicy wysp Sandwich i Georgia Południowa. Na szczęście miejsce to nie jest zaludnione i dlatego wpływ tego trzęsienia był ograniczony.

 

Trzęsienie ziemi, które początkowo szacowano na 7,2 stopni, wystąpiło w niedzielę na południowym Atlantyku, w pobliżu Wysp Sandwich i Georgia Południowa, które są częścią zamorskiego terytorium Wielkiej Brytanii.

 

Głębokość epicentrum wyniosła około 14 km pod dnem morskim. Najbliższa wyspa w jego okolicy to bezludna wyspa Zavodovski, która znajdowała się w odległości około 50 kilometrów od zjawiska.

Nie zanotowano ostrzeżeń przed tsunami. Od wystąpienia tego trzęsienia doszło do wielu wstrząsów wtórnych, z których wiele przekraczało magnitudę 5 stopni.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj