Trzęsienie ziemi o sile 6,9 stopni wystąpiło w okolicach Alaski

Kategorie: 

Źrodło: GFZ Potsdam

Na archipelagu Aleutów, wchodzącym w skład Alaski doszło dzisiaj do silnego trzęsienia ziemi. Magnituda wstrząsów wyniosła 6,9 stopni a jego epicentrum było zlokalizowane 76 km na południowy wschód od wyspy Yunaska.

 

Wstrząs wystąpił dokładnie 27 lipca o 04:49 czasu uniwersalnego. Głębokość wstrząsu była stosunkowo niewielka, a ustalono ją na około 20 km pod dnem morskim. Od czasu gdy doszło do tego trzęsienia w tej samej okolicy doszło do całej sekwencji wstrząsów wtórnych przekraczających 5 stopni w skali Richtera.

To wystarczająco płytko, aby wzbudzić niebezpieczne tsunami. Jednak w tym przypadku naukowcy uznali, że nie ma takiej potrzeby i nie ogłoszono zagrożenia przed falami. Nawet gdyby doszło do tsunami to dotknęłoby ono przede wszystkim słabo zaludnione wyspy Aleuckie.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj