Trzęsienie ziemi o sile 6,9 stopni wystąpiło na FIlipinach

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Na wyspie Mindanao należącej do Filipin, doszło do bardzo silnego wstrząsu sejsmicznego. Jego magnituda osiągnęła 6,9 stopni w skali Richtera. Według pierwszych doniesień są ofiary śmiertelne.

 

Trzęsienie rozpoczęło się 15 grudnia o godzinie 06:11 czasu uniwersalnego. Według amerykańskiego instytutu USGS głębokość wstrząsu to około 22 km pod powierzchnią Ziemi. W promieniu 100 km od zjawiska mieszka aż 7,8 ml;n osób a z tego 365 tysięczny odczuło bardzo silne wstrząsy.

Źródło: GFZ Potsdam

Według najnowszych informacji 4 osoby nie żyją. Na szczęście nie było zagrożenia przez tsunami, ponieważ epicentrum znajdowało się na lądzie a nie pod dnem morskim. Jednak nie jest to dobra wiadomość dla miejscowości położonych w okolicach epicentrum, bo tam skala zniszczeń będzie największa.

 

Od czasu głównego wstrząsu zanotowano też ponad 25 silnych wstrząsów wtórnych. To sprawia, że pomoc osobom znajdującym się pod gruzami jest jeszcze bardziej niebezpieczna.

 

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Illuminat13

https://innemedium.pl

https://innemedium.pl/wiadomosc/cud-w-czarnogorze-ikona-matki-boskiej-zalala-sie-lzami   demony zwodza w kosciele katolickim i prawoslawnym Co mowi biblia o krolowej niebios  18 Od czasu, gdy zaprzestaliśmy składać królowej nieba ofiary kadzielne i płynne, cierpimy niedostatek wszystkiego i giniemy od miecza lub głodu». 19 A kobiety powiedziały: «Ilekroć składamy królowej nieba ofiary kadzielne i płynne, czyż nie za wiedzą naszych mężów przygotowujemy dla niej ciastka z jej wizerunkiem albo wylewamy płynne ofiary?»5
20 Jeremiasz zaś rzekł do całego ludu, do mężczyzn, do kobiet i do wszystkich ludzi, którzy dali mu tę odpowiedź: 21 «Czy Pan nie pamięta już i nie zachowuje w swym sercu ofiar, jakie składaliście w miastach judzkich i na ulicach Jerozolimy wy, wasi przodkowie, królowie, przywódcy i prosty lud? 22 Pan nie mógł już znieść niegodziwości waszych postępków ani ohydnych czynów, jakie popełnialiście. Dlatego kraj wasz został obrócony w ruinę, w pustkowie, stał się przedmiotem klątwy, bez mieszkańców - jak to trwa do dziś. 23 Za to, że składaliście ofiary kadzielne i grzeszyliście przeciw Panu, że nie słuchaliście głosu Pana i nie postępowaliście zgodnie z Jego Prawem, Jego przykazaniami i Jego rozporządzeniami, przyszło na was takie nieszczęście, jakie trwa dzisiaj».
24 Następnie powiedział Jeremiasz do całego ludu i do wszystkich kobiet: «Słuchajcie słowa Pańskiego, cały ludu judzki, przebywający w Egipcie! 25 To mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Wy, kobiety, mówicie to własnymi ustami i wykonujecie własnymi rękami, mówiąc: "Wypełnimy niezawodnie nasze śluby, jakie uczyniłyśmy, by ofiarować kadzidło królowej nieba i wylewać na jej cześć płyny". Dobrze! Wypełniajcie więc swe śluby, wylewajcie płynne ofiary!     Obcy bogowie i klatwa ciazaca na poganskich panstwach polska ukraina rosja itp gdzie wyznaje sie kult matki boskiej krolowy niebios YAHWE istnieje demony tez podszywajace sie pod roznych bogow

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Skomentuj