Trzęsienie ziemi o sile 6,4 wystąpiło na Oceanie Indyjskim

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W dniu wczorajszym doszło do silnego wstrząsu sejsmicznego. Wystąpił w pobliżu archipelagu Nikobarów na Oceanie Indyjskim, a jego magnituda wyniosła 6,4 w skali Richtera. Zapoczątkował on całą serię wstrząsów wtórnych, które jeszcze teraz występują masowo na wzbudzoym podmorskim uskoku tektonicznym.

 

Trzęsienie wystąpiło na pobliskim uskoku tektonicznym a jego głebokość wyniosła około 25 kilometrów pod dnem morskim. Wstrząsy odnotowano o 19:41 czasu lokalnego w odległości 113 km od wyspy Mohean. Nie wystosowano ostrzeżenia o tsunami. Brak również danych na temat uszkodzeń infrastruktury. W promieniu 100 kilometrów od zjawiska mieszka około 17 tysięcy ludzi.

Od czasu wystąpienia tego trzęsienia ziemi doszło już do 18 wstrząsów wtórnych o magnitudach powyżej 4 stopni w skali Richtera. Ich lokalizacja jest bardzo podobna. Niektóre z nich przekraczały 5 stopni w skali Richtera. Ich głębokości oscylują między 10 a 40 kilometrów pod dnem morza.

Sejsmiczna specyfika tego regionu jest taka, że często dochodzi tam do silnych wstrząsów. Zwykle dochodzi tam rocznie do jednego trzęsienia ziemi o magnitudzie powyżej 8 stopni w skali Richtera, a 11 kwietnia 2012 roku doszło nawet do dwóch wstrząsów 8,6 i 8,7, które zszokowały naukowców. Potem specjaliści doszli do wniosku, że było to efektem pęknięcia indoaustralijskiej płyty litosferycznej.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika zapiski_Lancknechta

Drążą tunele w litej skale

Drążą tunele w litej skale nawet pod oceanami aby połączyć podziemne miasta, w okolicy Pin Gape jest wejście, ale wojsko go pilnuje. MOże boją sie wojny atomowej i elita musi się schowac w swych schronach.

Portret użytkownika shin.shimoyet

A dopiero co kilka dni temu

A dopiero co kilka dni temu pisaliście, że naukowcy potrafią przewidzieć trzęsienia ziemi. Myślę, że to są puste słowa. Naukowcy nadal w wielu dziedzinach mają klapki na oczach.Pragną pogłębić wiedzę o kosmosie, a nie zbadali własnej planety, nie wiedzą co siedzi w najglębszych rowach, chcą badać kosmos.Nie widzą [nagle] pojawiających się asteroidów które omijaja czujniki i spadają zauważone przez przypadkowe osoby.Tak działa nauka na tej wysoko rozwiniętej planecie Ziemi. Szukaja ale po omacki patrzą a nie widzą światła przed sobą. Z takimi naukowcami to ta wysoko rozinięta cywilizacja daleko nie zajedzie Biggrin
Pozdro

Portret użytkownika greani11

masz calkowita racje sa

masz calkowita racje sa oczywiscie ale nei pisza tylko sledza jak i inne portale. tylko o jednym zapominacie ze wlasnei rejestracja na stronach online daje im wiecej infos o was a decyzja nalezy tylko do was do nikogo innego . w kazdym AGB  przez was akceptowanym zgadzacie sie sami na przetwarzanie waszych danych osobowych ktore laduja do infos kazdego z was na kazdym serwerze .dlatego kazda waszy wypowiedz krazy online . sa tez tacy co umyslnie klikaja by wzbudzic w was agresje i zobaczyc do jakiego punktu jestescie sie w stanie posunac hehe.

Zanim cokolwiek napiszesz  na temat unii najpierw dowiedz sie czegos o niej jesli nic nie wiesz lepiej nie pisz.!

Portret użytkownika kimbur

Wczoraj. Marek zamieścił

Wczoraj.
Marek zamieścił słuszną uwage i został oceniony minusami. Dlaczego? Tutaj wypadałoby dbać o poprawność języka, naszego polskiego języka. Media próbują dokonywać (i dokonują) zmian w naszym języku, które prowadzą do zatracenia jego narodowego charakteru - język polski staje się coraz bardziej językiem zaśmieconym obcymi słowami. Przykłady: zamiast ośrodek piszemy centrum, zamiast sklep - market, zamiast kształcenie - edukacja, zamiast celowy - specjalny. Bieg w parku to parkrun, misyjna TV nadaje The Voice of Poland a tzw. komercyjna - Must be Music czy Dancing with the Stars.
A po polsku można i prosto, i zwięźle - wczoraj zamiast dzień wczorajszy, dzisiaj zamiast dzień dzisiejszy, sztuka uliczna zamiast street art.

Portret użytkownika loko

Podobno na forach, aż roi się

Podobno na forach, aż roi się od AGENTÓW, a to KGB, a to SB, a to MOSSADU itd.. Nie dość tego w Waszych KOMENTARZACH I ODDANYCH GŁOSACH dochodzi do manipulacji ze strony moderatorów, którzy pracują przecież nie dla POLSKICH a "polskojęzycznych mediów" - co tak de facto nie mija się z prawdą. SKORO TAK JEST, to dlaczego do cholery nie przenieść dyskusji na NIEZALEŻNE MEDIUM? Przecież jest możliwość przeniesienia dyskusji chociażby na stronę http://www.pressview.tv/?category=News , na krórej każdy może być REDAKTOREM dodając swój własny Artykuł/LINK do Wydarzenia z onetu, wp, sfory, czy innego medium i poddać go KONSTRUKTYWNEJ, NIEZALEŻNEJ OCENIE I DYSKUSJI. TO MY POWINNIŚMY STEROWAĆ PRASĄ I MIEĆ NA NIĄ STAŁY PODGLĄD A NIE DAWAĆ SIĘ PRZEZ NIĄ MANIPULOWAĆ!!! NIE MACIE JUŻ DOŚĆ TYCH MEDIÓW, KTÓRE ROBIĄ WSZYSTKIM W POLSCE PRANIE MÓZGÓW!? Zacznijmy MYŚLEĆ NIEZALEŻNIE i podzielmy się tą INFORMACJĄ ze WSZYSTKIMI ZNAJOMYMI - KOPIUJCIE I WKLEJAJCIE. NIE DAJCIE ROBIĆ Z SIENIE LEMINGÓW...

Portret użytkownika greani11

w dniu wczorajszym

w dniu wczorajszym (literackie okreslenie terminu wczoraj) dlaczego stawiacie minusy odwazne typki a nie potraficie wyjasnic? ode mnie nei masz minusa dostaja tylko 3 osoby bardzo tepe na forach.

Zanim cokolwiek napiszesz  na temat unii najpierw dowiedz sie czegos o niej jesli nic nie wiesz lepiej nie pisz.!

Strony

Skomentuj