Trzęsienie ziemi o sile 6,4 stopnia w skali Richtera nawiedziło Filipiny

Kategorie: 

Źródło: Youtube/kida05 Peñas, YouTube/GMA News

Silne trzęsienie ziemi o sile 6,4 stopnia w skali Richtera wstrząsnęło południowymi Filipinami. Trzęsienie uderzyło w Manay około godziny 3:16 czasu lokalnego i spowodowało uszkodzenia budynków. Jak mówią najnowsze doniesienia, w mieście nie doszło do poważniejszych zniszczeń.

 

Trzęsienie ziemi miało charakter tektoniczny, co znaczyło, że zostało wywołane ruchem magmy leżącej pod powierzchnią Ziemi. Wstrząs nastąpił 14 kilometrów pod powierzchnią ziemi. Miasta Davao, Mati City i Davao Oriental były najbardziej narażone na skutki trzęsienia i tam odnotowano najwięcej zniszczeń.

Filipiny leżą na tzw. Pacyficznym Pierścieniu Ognia - regionu Oceanu Spokojnego, gdzie występuje wiele trzęsień ziemi i erupcji wulkanicznych. Największe trzęsienie ziemi, jakie dotknęło Filipiny, miało miejsce w 2013 r. i osiągnęło siłę 7,1 stopnia w skali Richtera. Kataklizm spowodował śmierć ponad 220 osób i zniszczył wiele budowli, w tym zabytkowe świątynie.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Skomentuj