Trzęsienie ziemi o sile 6,3 stopnia wstrząsnęło Chile

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Po ostatnim silnym trzęsieniu ziemi w Peru, teraz odnotowano aktywność sejsmiczną w sąsiednim Chile. Wstrząs miał miejsce w północnej części kraju i był odczuwany przez mieszkańców tej okolicy.

 

Trzęsienie ziemi wystąpiło 20 stycznia 22:06 czasu lokalnego. Jego epicentrum znajdowało się 85 kilometrów na południowy wschód od Arica. Głębokość wstrząsu szacuje się na 105 kilometrów, a jego siłę na 6,3 stopnia w skali Richtera.

Chilijskie Centro Sismológico Naciona podaje, że potężne wstrząsy były odczuwalne przez mieszkańców miasta Arica, miejscowości Cuya i Putre oraz wioski Poconchile. Z kolei agencja USGS szacuje, że około 128 tysięcy ludzi mogło odczuwać drgania o lekkim lub silnym natężeniu. Jak dotąd brak informacji o zniszczeniach czy ofiarach.

 

Region ten jest narażony na trzęsienia ziemi, które mogą powodować uszkodzenia infrastruktury i osuwiska ziemi. 14 stycznia miał miejsce silniejszy wstrząs kilkaset kilometrów dalej w centralnej części Peru. Trzęsienie o sile 7,1 stopnia w skali Richtera spowodowało śmierć 2 osób, a co najmniej 115 zostało rannych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Skomentuj