Trzęsienie ziemi o sile 6,3 stopni wystąpiło w Grecji

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

W Grecji wystąpiło kolejne już silne trzęsienie ziemi w ciągu ostatnich miesięcy. Tym razem wstrząsy osiągnęły siłę 6,3 stopni w skali Richtera. 

 

Wstrząs był dość płytki, bo znajdował się na głębokości 10 km, a epicentrum zlokalizowano 10 km od miasta Tarnavos o populacji ponad 11 tys. osób i 25 km od miasta Larissa o populacji 145 tys. osób. Drżenie było odczuwalne nawet w Atenach.

 

Amerykański USGS poinformował, że kraje w których czuć było to trzęsienie ziemi to Bułgaria, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Turcja, Grecja, Włochy, Kosowo, Czarnogóra, Macedonia Północna i Albania.

 

Mieszkańcy Grecji odczuli je jednak najbardziej i zgłaszali służbom silne wstrząsy, podczas których wszystko się trzęsło i spadało z mebli. Wystąpiły również przerwy w dostawie prądu i komunikacji komórkowej. Zgłoszono też liczne wstrząsy wtórne.

W wielu greckich miastach, podczas wstrząsów ludzie wybiegali ze swoich domów na ulice. Rodzice rzucili się do szkół, aby sprawdzić, co z dziećmi. Niektórzy mieszkańcy zgłaszali uszkodzenia przedmiotów gospodarstwa domowego. Bez wątpienia było to najsilniejsze trzęsienie ziemi od wielu miesięcy. 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj