Trzęsienie ziemi o sile 6,2 stopni miało miejsce na południu Filipin

Kategorie: 

Źródło: Phivolcs

Dzisiaj doszło do trzęsienia ziemi o sile 6,2 stopni w skali Richtera. Według instytutu geofizycznego Phivolcs wystąpiło ono na południowym wybrzeżu Filipin, w poniedziałek o 15:39 czasu lokalnego.

 

Jego głębokość jest szacowana na około 30 km a epicentrum, według sejsmologów, znajdowało się w 106 km od miasta Don Marcelino. Wstrząsy były odczuwalne jako silne na dosyć dużym obszarze. Phivolcs oświadczył, że spodziewane są wstrząsy wtórne, a część z nich może być nawet powyżej magnitudy 5 w skali Richtera.

Zwraca się uwagę, że w okolicy gdzie wystąpił dzisiejszy wstrząs doszło już do znacznego trzęsienia ziemi w sierpniu 2007 roku (6,4 stopni) i w maju 2005 (7,1 stopni.). Wtedy jednak największe zagrożenie spowodowały osuwiska, które były odpowiedzialne za kilka ofiar śmiertelnych.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj