Trzęsienie ziemi o magnitudzie powyżej 6 stopni wystąpiło w okolicy Krety

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Silne trzęsienie ziemi wystąpiło wczoraj w Europie w okolicy greckiej wyspy Kreta. Zmierzona magnituda wstrząsów wyniosła aż 6,4 stopni w skali Richtera.

 

Zdarzenie wystąpiło 12 października około 13:11 czasu uniwersalnego. Epicentrum znajdowało się 70 kilometrów od miasta Chania na Krecie. Jego głębokość wyniosła 40 kilometrów a wstrząsy były odczuwalne nawet w Atenach oraz na Półwyspie Peloponeskim

Według służb greckich zjawisko nie wyrządziło dużych strat materialnych. Świadkowie twierdza, że było ono jednak odczuwalnie silniejsze niż zwykłe wstrząsy, których w tej okolicy nie brakuje.

 

Grecy pamiętają dobrze zjawisko sejsmiczne z 1999 roku, które było słabsze od wczorajszego, ale głębsze, co skutkowało poważnymi konsekwencjami. Doszło wtedy do uszkodzeń wielu budynków i w wyniku tego śmierć poniosły 143 osoby.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika DI

Pas Planetoid pomiędzy Marsem

Pas Planetoid pomiędzy Marsem a Jowiszem zwłaszcza te 2 grupy: Greków i Trojańczyków zawiera miliardy drobnych planetek,komet i trochę większych planetoid.Niektóre z nich liczą sobie prawie 800 czy 900 kilometrów długości,a to jest bardzo dużo.Tylko niektóre z nich mają 1 km.
Gdyby przypadkiem któraś z nich weszła w orbitę Ziemi uderzając w naszą planetę pewnie nikt by nie przeżył i podzielilibyśmy losy dawnych cywilizacji,które zniknęły z dziejów Ziemi w niewyjaśnionych okolicznościach. Ktoś sprytnie nazwał je od bohaterów wojny trojańskiej z 1220 r.pne-1210 r.pne,bowiem wtedy właśnie zniknęła kultura minojska na Krecie i Santorini.Więc któraś z tych planetoid wraz z kometą wywołała jednak kosmiczną katastrofę około 1750 r.pne i później skoro wspominają o tym znani historycy rzymscy jak również dzieje świata.Któryś z fragmentów komety nazwanej w 44 r.pne Wielką Kometą Cezara tego jednak dokonał.Jest to kometa muskająca Słońce i któryś z jej fragmentów spadł na ziemię u wybrzeży Grecji po podziale na mniejsze komety.Ta sama kometa powróciła obecnie w r. 2013 .W brytyjskiej astronomii znalazłam opis tej komety powraca co 1025 lat.Ale jej fragmenty powracały też w 1680 r.Wtedy przyniosła wojny z Turcją, zarazy, epidemie dżumy, znane bitwy w historii:Chocim i Wiedeń,pożar Londynu.
A co przyniesie teraz?
Danuta Ignatiuk
 
 

Portret użytkownika Jano

Napiszcie jak faktycznie

Napiszcie jak faktycznie będzie się coś działo i nie zawracajcie głowy pierdołami bo kuźwa tych tanich sensacji podawanych jako zmiany na ziemi się czytać nie da. Jedna niezmienna rzeczą jest że wszystko się zmienia i po co tu pisać o takich banałach?

Skomentuj