Trzęsienie ziemi na Filipinach. Wstrząsy przekroczyły siłę 6 stopni w skali Richtera

Kategorie: 

Źródło: Maldives Meteorology

Silne i płytkie trzęsienie ziemi nawiedziło niedawno Filipiny. Zgodnie z odczytami zarejestrowanymi przez geologów z USGS, miało ono siłe 6.1 stopnia w skali Richtera. Już teraz spodziewa się wystąpienia wstrząsów wtórnych oraz licznych uszkodzeń budowli.

 

Epicentrum trzęsienia znajdowało się na wschodnim wybrzeżu w pobliżu miasta Mindanao na głębokości "zaledwie" 15 kilometrów. Jak narazie, nic nie wskazuje na zagrożenie wystąpienia fali tsunami. Szacuje się, że 22 000 osób odczuło silne wstrząsy, 467 000 umiarkowane, a 4 320 000 lekkie.

Filipiny leżą na tzw. Pacyficznym Pierścieniu Ognia - regionu Oceanu Spokojnego, gdzie występuje wiele trzęsień ziemi i erupcji wulkanicznych. Największe trzęsienie ziemi, jakie dotknęło Filipiny, miało miejsce w 2013 r. i osiągnęło siłę 7,1 stopnia w skali Richtera. Kataklizm spowodował śmierć ponad 220 osób i zniszczył wiele budowli, w tym między innymi zabytkowe świątynie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke