Trzęsienie ziemi na Alasce - USA wydały ostrzeżenie przed tsunami

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Siła natury jest nieprzewidywalna. W najnowszym, niepokojącym wydarzeniu, trzęsienie ziemi o sile 7,2 stopnia w skali Richtera nawiedziło Półwysep Alaska, skłaniając Stany Zjednoczone do wydania ostrzeżenia przed tsunami.

 

Ostrzeżenie przed tsunami dotyczy obszarów południowej Alaski, Półwyspu Alaska oraz regionów Oceanu Spokojnego, położonych w pobliżu epicentrum trzęsienia ziemi. Informację o wydarzeniu przekazała amerykańska służba geologiczna (USGS).

 

Ostrzeżenie zostało wyemitowane przez amerykański system ostrzegania przed tsunami dla obszarów najbliżej epicentrum trzęsienia ziemi. Incydent miał miejsce w niedzielę rano.

Dokument wydany przez służby ostrzegające przed tsunami alarmuje opinię publiczną, że powódź jest nieuchronna, spodziewana lub już występuje na skutek fali tsunami. Co więcej, oddziaływanie powodzi może trwać przez kilka godzin po nadejściu fali.

 

Początkowo trzęsienie ziemi szacowano na siłę 7,4 stopnia w skali Richtera, ale USGS dokonało korekty, ostatecznie oceniając wstrząsy na 7,2 stopnia. Początkowa głębokość epicentrum, pierwotnie określona na 9,3 km, została także zmieniona - obecnie ocenia się ją na 32,6 km.

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Endymion

Chciałbym Wszyskich

Chciałbym Wszyskich przeprosić, wielu z Was pisało, że Medium to zadanowana ku.wa. Ja Ją bronilem, ale macie rację. Teraz jej konto zostało przejęte. Obecnie Medium to jakiś małolat z pokole nia "Z"

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika wiktor wektor

Jak możesz tak łgać i kłamać

Jak możesz tak łgać i kłamać perfidnie ? To TY sam wielokrotnie ją tak nazywałeś często zamieszczając te paszkwile jako pierwszy "komentarz" pod wieloma artykułami ! Ja wiem że chorzy psychicznie nie mają obowiązku leczenia się, ale powinieneś to zrobić a dopiero potem jak już wyzdrowiejesz - gdziekolwiek się udzielać.

NIKT TAK OPRÓCZ CIEBIE JEJ NIE NAZYWAŁ - myślałeś pewnie, że nikt nie pamięta.

Skomentuj