Trzęsienie ziemi na granicy Peru i Chile

Kategorie: 

http://geofon.gfz-potsdam.de/eqinfo/event.php?id=gfz2012jlox

Do silnego trzęsienia ziemi doszło dzisiaj w okolicy granicy peruwiańsko-chilijskiej. Wstrząsy ostatecznie oszacowano, jako magnitudę 6.2 w skali Richtera. Do wstrząsów doszło o 10:00 czasu uniwersalnego.

 

Nie ma doniesień o ewentualnych szkodach. Głębokość trzęsienia była znaczna, bo sięgała aż 96 kilometrów pod powierzchnią gruntu.

 

Epicentrum znajdowało się 41 kilometrów od miasta Tacna w Peru oraz 66 kilometrów na północ od Arica. Kilka dni temu donosiliśmy, że Peru czeka na kolejne duże trzęsienie ziemi. To raczej do nich nie należało.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika trew92

Zeby nie było ze jakis wielki

Zeby nie było ze jakis wielki znawca ze mnie ale wpływ nawet wielkiej burzy słonecznej na tektonike a tym bardziej na wywołanie trzesienia ziemi jest z mojego punktu widzenia pomijalny. Myslec ludzie myslec! Załózmy ze nawet jesli to trzesienia wystapiły by albo na całym globie albo tez w wiekszej ilosci w całej strefie pacyficznego pierscienia ognia.

Portret użytkownika janusz

Takiego wpłwwu nie można do

Takiego wpłwwu nie można do końca wykluczyć bo nasza planeta ma pole magnetyczne,więc erupcje słoneczne emitujące wysokoenergetyczne cząstki materii napewno na to pole oddziaływuje a co za tym idzie oddziaływuje poprzez to pole na samą Ziemię.Kłopot polega na tym że nikt nie wie jak to się przekłada na efekty fizyczne.Pozdrawiam.

Portret użytkownika devoratus

Tektonika płyt jako taka -

Tektonika płyt jako taka - jest tylko teorią, więc z definicji nie jest w 100% prawdziwa, a co dopiero mówić o czynnikach, które wpływają na tą tektonikę - to po pierwsze.
 
A po drugie, nie zapominaj, że wysiada zawsze najsłabsze ogniwo. Żebyś nie wiem jak się starał - łańcuch nigdy nie zerwie się w 2 miejscach jednocześnie...
 
"Myslec ludzie myslec!"

 

 

Skomentuj