Trzęsienie ziemi na Filipinach stworzyło naturalną ścianę ziemi i skał

Kategorie: 

Źródło: Phivolcs

W zeszłym tygodniu Filipiny nawiedziło silne trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,1 w skali Richtera. Wiele wskazuje na to, że wstrząsy wywołała aktywacja nowego uskoku tektonicznego. Doszło też do spektakularnych zmian geologicznych.

 

Najbardziej spektakularnym dowodem na te zmiany jest powstanie kilkukilometrowej naturalnej ściany skał i gleby, która wzniosła się nagle, jako efekt wstrząsów. Samo zjawisko było zlokalizowane praktycznie nad epicentrum trzęsienia. Na szczęście wypiętrzenie wystąpiło w słabo zaludnionym obszarze Filipin.

 

Według geologów ściana powstała z powodu nagłego osiadania gruntu w wyniku trzęsienia ziemi. Zdaniem filipińskich geologów jest to największa tego typu formacja zlokalizowana od 1987 roku.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika bimbo

Jak się kręci serial i

Jak się kręci serial i brakuje kasy na wszystkie odcinki to robi się taką (zapchaj dziurę) Odcinek, albo dwa o wszystkim i o niczym. To też taka zapchaj dziura. No bo co to kurna jest ? Podmórówka pod osiedle domków jednorodzinnych ? I co to za źródło ? Chyba skopiowana inna zapchaj dziura z innego portalu. Ale dno !!!

Skomentuj