Trzęsienie ziemi na Alasce uszkodziło podmorski kabel telekomunikacyjny

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W okolicy wybrzeża Alaski doszło wczoraj do trzęsienia ziemi o magnitudzie wstrząsów około 6 stopni w skali Richtera. Zjawisko wywołało telekomunikacyjny chaos, po tym gdy okazało się, że awarii uległo podmorski światłowód.

 

Głębokość trzęsienia to około 10 km pod dnem morza. Było ono zbyt słabe, aby wywrzeć poważny wpływ na osady na Alasce, ale okazało się, że było wystarczająco silne, aby ruchy dna morskiego uszkodziły jeden ze światłowodów doprowadzających Internet dla firmy Alaska Communications Systems (ACS).

Statek telekomunikacyjny Rene Descartes należacy do firmy Orange - źródło: wikipedia

Przedstawiciel operatora potwierdził uszkodzenie i przeprosił za niedogodności. W miejsce awarii został wysłany specjalny statek, który ma za zadanie wyłowić obie części zerwanego światłowódu w celu zespawania go. Awarie podwodnych kabli telekomunikacyjnych bardzo często następują na skutek oddziaływania zjawisk wulkanicznych i sejsmicznych.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika jakija

eryk napisał: na statku

eryk wrote:

na statku widoczne logo podobne do loga telekomunikaccji polskiej przed zmiana nazwy na orange  
Wpisz sobie w ggle: france telecom, nie wiesz komu oddali TP?  ,to ja już taki stary jestem? Sad , To nigdy nie było logo TP. kumasz?

Skomentuj