Trzęsienie ziemi 7,6 w skali Richtera w pobliżu Wysp Salomona

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Pacyficzny Pierścień Ognia stał się bardzo aktywny. Przed kilkoma godzinami mieliśmy do czynienia z kolejnym bardzo silnym trzęsieniem ziemi w Oceanii, konkretnie w pobliżu Wysp Salomona.

 

Trzęsienie miało siłę 7,6 stopni w skali Richtera i wystąpiło około 30 kilometrów pod dnem oceanu. Przez pewien czas istniało realne ryzyko tsunami i ogłoszono ostrzeżenie dla Wysp Salomona, Papui Nowej Gwinei oraz Vanuatu. Są doniesienia, że niewielka fala tsunami dotarła do wybrzeży, ale byłą bardzo niewielka. Ostateczne odwołano ostrzeżenie.

 

Epicentrum znajdowało się około 100 kilometrów od miejscowości Kira Kira na Wyspie Makira. Według doniesień tamtejszej policji, nie ma doniesień o ofiarach lub uszkodzeniach infrastruktury.

 

Początkowo szacowano to trzęsienie na 8,3 w skali Richtera, ale ostatecznie większość instytutów plasuje magnitudę na poziomie 7,6 w skali Richtera. Przypomnijmy, że 11 kwietnia w okolicy Wysp Salomona doszło do dwóch silnych wstrząsów w tym jednego 7,1 stopni.

 

Aktywność w tej okolicy jest ostatnio obserwowana prawie nieprzerwanie i fakt, że dochodzi do coraz silniejszych wstrząsów sugeruje, iż to jeszcze nie koniec i wśród serii wstrząsów wtórnych może tam jeszcze dojść do nawet silniejszego wstrząsu.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika kaj

Właśnie... YELLOWSTONE

Właśnie... YELLOWSTONE codziennie kipi na wielkim ogniu pod pokrywką i rwie się do BUM.
Dzisiejszej nocy ok. 0:00 UTC było kolejne, silne jak na ten rejon trzęsienie.
Danych jeszcze nie znajduję, ale było to coś jak 30.03.br.
A MEDIA MILCZĄ !!!
Jak w końcu YS strzeli na maksa, to na info trzeba będzie czekać aż skończą się reklamy w mediach, a w międzyczasie zmiecie nas wszystkich z tego padołu.
Polecam:
http://www.isthisthingon.org/Yellowstone/daythumbs.php

Portret użytkownika staryzenek20

W miejscowości Jackson, w

W miejscowości Jackson, w stanie Wyoming powstało osuwisko które zagraża mieszkańcom. Mieszkańców przeniesiono do schronów.
Miasto Jackson leży 80 km od parku narodowego Yellowstone.
">http://www.chron.com/news/us/article/Shelter-to-open-for-Wyoming-slide-evacuees-5397124.php#photo-6148355[ibimage==35370==180na140==Oryginalny==self==...

 
Przetrwać apokalipsę: Bunkier FEMA w Denton
http://youtu.be/ZzrYy2Nj00A
Schron przeciwatomowy w Kaliszu
http://youtu.be/wEv0Mq70kNY
 

Portret użytkownika GiseleHarabo

przyczyna trzesien jest

przyczyna trzesien jest wysadzanie ladonkow pod ziemia w celu poszukiwania ukrytygo skarbu salomona lub skarbu piratow niewykluczam jednego i drugiego .w drugim sam bralem udzial w poszukiwaniach jakies 5 lat temu ale wszystkie drogi mapy i wskazowki zataczaja bledne koło.

Strony

Skomentuj