Trzęsienie ziemi 6,5 w skali Richtera miało miejsce w Nowej Zelandii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Silne trzęsienie ziemi miało miejsce w okolicy Wysp Kermadec, które należą do Nowej Zelandii. Epicentrum było zlokalizowane pod dnem morskim mniej więcej 236 km od wspomnianych wysp.

 

Magnituda wstrząsów wynosiła około 6,5 stopni w skali Richtera, a jego głębokość to około 50 km pod dnem morskim. Ze względu na znaczną głębokość trzęsienia oraz jego charakterystykę, nie było zagrożenia przed ewentualnym tsunami.

Mimo, że okolice Nowej Zelandii należą do tak zwanego Pacyficznego Pierścienia Ognia, można powiedzieć, że w porównaniu do sąsiednich Filipin i Indonezji, ilość zjawisk sejsmicznych występujących tam jest dosyć niewielka. Rejestruje się około 14 tysięcy wstrząsów rocznie, ale tylko do 20 z nich przekracza 5 stopni w skali Richtera.

 

Najczęściej w okolicy Nowej Zelandii dochodzi do trzęsień ziemi we wschodniej i południowej części Wyspy Północnej, ale znane są też przypadki silnych zjawisk sejsmicznych na północy Wyspy Południowej. Najtragiczniejsze z nich miało miejsce w 2011 roku w Christchurch i miało magnitudę 6,3 stopni w skali Richtera. W jego wyniku śmierć poniosło 145 osób.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Choć nikt nie może cofnąć się w czasie i zmienić początku na zupełnie inny,to każdy może zacząć dziś i stworzyć całkiem nowe zakończenie.Carl Bard.

Portret użytkownika Sergiusz

KAZDY Z POLAKOW JESTJUZ TERAZ

KAZDY Z POLAKOW JESTJUZ TERAZ ABSOLUTNIE WOLNA ISTOTA !
 
I niech ktorys z twz. wlascicieli tego portalu sprobuje nie przepuscic tego posta. to obciaze go osobiscie za nastepne trzesienie ziemi..np. w jego okolicy i nie tylko. JA TYM RAZEM NIE ZARTUJE !
 
tel. 795-634-980
 

Portret użytkownika Xystos

Error 520 Ray ID:

Error 520 Ray ID: f6958875b5d05b5
Web server is returning an unknown error

 
You
Browser
Working

 
Stockholm
CloudFlare
Working

 
innemedium.pl
Host
Error

na innemedium.pl niemozna nic opublikowac,siostrzany serwer ?

 

Portret użytkownika Lemiesz_

Stwórcy? Czyńcie sobie Ziemię

Stwórcy? Czyńcie sobie Ziemię poddaną? Pamiętajmy, że Księga Rodzaju jest streszczeniem dzieł ją poprzedzających. Kto nam wmówił, że tu, na tym świecie ma być do bani. Że jesteśmy tu wygnańcami? Że mamy tu tylko walczyć i powoli konać w znojach? Nie religie przypadkiem? A czym są religie?
A może powinno być inaczej?
Imagine there's no heaven.
It's easy if you try.
No hell below us,
above us only sky.
Imagine all the people,
living for today...

Imagine there's no countries.
It isn't hard to do.
Nothing to kill or die for
And no religion too.
Imagine all the people,
living life in peace...

You may say I'm a dreamer,
but I'm not the only one.
I hope some day you'll join us,
and the world will live as one.

Imagine no possesions,
I wonder if you can.
No need for greed or hunger,
a brotherhood of man.

Imagine all the people,
sharing all the world...

You may say I'm a dreamer,
but I'm not the only one.
I hope some day you'll join us,
and the world will live as one...
 

Portret użytkownika Alphard z Hydry

To fakt, że człowiek w

To fakt, że człowiek w zamierzeniu samego stworzenia, miał być kimś w rodzaju opiekuna ogrodu, ogrodnikiem przedpotopowej ziemii. Owszem miał czynić sobie ziemię poddaną, ale również miał ją z troską doglądać. Wyszło jak wyszło, jest odwrotnie, bo raczej ją wykorzystuje bezlitośnie, troszcząc się o swoje prymitywne wygody. Ale są pozytywne strony, kiedyś to wszystko zostanie przywrócone, do takiej Idealnej formy jaka była na początku, od moralności po całą planetę.

Skomentuj