Trzęsienie ziemi 6,2 stopnia w Tajlandii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak podają światowe agencje, w Tajlandii doszło dzisiaj do silnego trzęsienia ziemi. Osiągnęło ono magnitudę wstrząsu 6,2 stopnia w skali Richtera i wyrządziło pewne szkody w mieniu.

 

Do zdarzenia doszło w północnej części kraju. Według dostępnych informacji wstrząsy spowodowały zawalenie pewnej ilości budynków oraz uszkodziły część dróg. Nie ma jednak na szczęście doniesień o ofiarach.

 

Wstrząsy wystąpiły w odległości około 25 km od miejscowości Chiang Rai. Większość uszkodzeń infrastruktury odnotowano właśnie tam. Trzęsienie było też odczuwalne w stolicy Tajlandii, Bangkoku oraz w sąsiedniej Birmie zwanej od niedawna Myanmarem.

Trzęsienie mogło wyrządzić duże szkody, ponieważ było stosunkowo płytkie. Amerykański USGS szacuje jego głębokość na około 10 km pod powierzchnią ziemi.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj