Trzęsienie spowodowało panikę na północy Włoch

Kategorie: 

Źródło: geofon.gfz-potsdam.de

Do trzęsienia ziemi o wielkości 4,9 w skali Richtera, doszło w północnych Włoszech. Mieszkańcy pamiętający niedawne przypadki niebezpiecznych trzęsień ziemi, do których dochodziło we Włoszech w reakcji na to zjawisko przeważnie w panice wybiegali z domów. Wstrząsy zaczęły się 25 stycznia 2013 około godziny 14:48 czasu uniwersalnego.

 

Trzęsienie zlokalizowano na głębokości 10 km na północ od miasta Lucca. Według włoskich mediów drżenia były odczuwalne w Mediolanie, we Florencji, a także w Bolonii i w Modenie. Nie ma informacji na temat uszkodzeń budynków. Wiadomo za to, że w rezultacie trzęsienia na obszarze jego oddziaływania wyłączono sieć telefoniczną i energetyczną.  

 

Jako środek ostrożności, ewakuowano szkoły znajdujące się blisko epicentrum trzęsienia.  W Mediolanie, kołysały się górne piętra wielopiętrowych budynków biurowych. Aktywność sejsmiczna północnych Włoch jest zauważalnie większa i dochodzi nawet do silnych trzęsień ziemi. Większość ze wstrząsów, jakie wystąpiły tam ostatnio charakteryzowała się też tym, że były płytkie a to oznacza, że dla mieszkańców są bardziej odczuwalne.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj