Trzęsienie o magnitudzie 7.4 w skali Richtera nawiedziło Meksyk

Kategorie: 

http://geofon.gfz-potsdam.de/eqinfo/event.php?id=gfz2012fpsm

Duże trzęsienie ziemi wystąpiło wczoraj w Meksyku. Uszkodzone zostało wiele budynków w stolicy kraju, Mexico City . Ewakuowano niektórych mieszkańców.

 

Wstrząsy oszacowano na 7.4 w skali Richtera. Najsilniej dotknięte regiony kraju to Oaxaca i Guerrero. Według wstępnych raportów uszkodzonych jest tam, co najmniej 800 budynków a 60 się zawaliło. Kołyszące się wyższe biurowce wywołały panikę wśród osób przebywających w nich.

 

To jedne z najsilniejszych wstrząsów, jakie nawiedziły Meksyk od 1985 roku, kiedy w wyniku kataklizmu zginęło wielu mieszkańców Mexico City.

Trzęsienie wystąpiło dokładnie o 18:02 czasu uniwersalnego a jego głębokość to 34 km. Doszło też do wielu wstrząsów wtórnych, z których trzy osiągnęły magnitudę 5 stopni i więcej. Magnitudy kolejnych wstrząsów stopniowo słabną.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: wioloncz
Portret użytkownika wioloncz


Komentarze

Portret użytkownika Roobaczkowa

Dzisiaj w Polsce były dwa

Dzisiaj w Polsce były dwa trzęsienia: 3,1 i 3,2. Pierwsze koło południa, drugie około godziny siedemnastej. Mapa przedstawia dwie oddalone od siebie lokalizacje wstrząsów. Czy ktoś wie coś więcej na ten temat? Ciekawe na jakich terenach (tak dokładnie) były odczuwalne.

Portret użytkownika DEREK

Jak mówią mieszkańcy Meksyku

Jak mówią mieszkańcy Meksyku trzęsienia Ziemi w tej okolicy to nie rzadkość .Wszyscy są przygotowani na to , mają specjalne systemy ewakuacyjne , czyli kolejny artykuł który niekoniecznie musi byś podpinany pod zagładę 2012.pozdrawiam

Portret użytkownika ja

Rok 2012 będzie rokiem w

Rok 2012 będzie rokiem w którym wydarzą się między innymi:- trzęsienie ziemi w Meksyku;- zagłada jednej wyspy w Oceanii;- wprowadzenie stanu wyjątkowego w Wenezueli;- silne trzęsienia ziemi w Japonii;- utworzenie nowego państwa;- dwie katastrofy zderzeniowe samolotów pasażerskich;- awaria urządzeń na stacji orbitalnej;- potężne erupcje wulkanów;- śmierć ważnego duchownego;- rozruchy w Chinach;- powódź w Chinach;- anomalie pogodowe w Indonezji;- wielkie podwodne trzęsienie ziemi;- przelot w pobliżu Ziemi nieznanego obiektu kosmicznego długości około 2 km;- awarie w zakładach zbrojeniowych i chemicznych;- dwa zamachy stanu;- dwa zamachy na ważne osoby w Rosji;- śmierć premiera Indii;- narodziny konia z dwiema głowami;Co do samego końca roku 2012 to w grudniu 2012 dojdzie do katastrofy lotniczej oraz zwiększonej liczby obeserwacji UFO. W tym miesiącu wystąpi też duża powódź i silne mrozy w północnej i wschodniej Europie i północnej Azji.data wpisu: 02/02/2008, godz. 11:28    trzęsienie w Meksyku już było, śmierć koptyjskiego papieża też, wybuchy wulkanów też są. Z dwiema głowami urodzil się póki co nie koń tylko niemowlak (grudzień 2011) 9może na nazwisko ma koń albo dlatego, że ze wsi pochodzi, mrozy były w lutym, może zamiast tych w grudniu, zamach w Rosji jeden chyba był, przelot nieznanego obiektu, co prawda 50 metrów a nie dwa kilometry też był, ciekawe co jeszcze będzie.

Portret użytkownika anonimowy krytyk

Masz talent do usilnego

Masz talent do usilnego przypisywania wydarzeń do tej "wizji". Na razie sprawdziło się tylko jedno - trzęsienie ziemi w Meksyku. Na reszte poczekaj, może się wydarzy. Nie dopisuj sobie czegoś, co miało miejsce, a nijak do tego nie pasuje.

Portret użytkownika kkinol

Dziwną informację z tego

Dziwną informację z tego regionu znalazłem na iris.edu/seismon. Trzęsienie w Baja, Kalifornia o sile 4.2, w 5 minut po trzęsieniu w Meksyku. Podawana głębokośc 0.1km??? USGS tego nie podaje, EMSC też nic. Zastanawiające, fake?

Strony

Skomentuj