Trzęsienia ziemi w okolicy wybrzeża Japonii

Kategorie: 

http://geofon.gfz-potsdam.de/eqinfo/event.php?id=gfz2012dcwt

Od marca zeszłego roku każde większe trzęsienie ziemi w okolicy Japonii przykuwa uwagę świata. Dzisiaj doszło do dwóch zjawisk sejsmicznych i spowodowało to obawy ewentualny wpływ na uszkodzoną elektrownię jądrową w Fukushimie.

 

Dzisiejsze zjawiska miały magnitudy 5.5 oraz 5.8 w skali Richtera. Niektóre instytuty geofizyczne szacowały drugi wstrząs na 6 w skali Richtera. Epicentra obu wstrząsów były zbliżone, odległość od Tokio to 166 kilometrów. Biurowce w stolicy kraju kołysały się jeszcze kilka minut po ustaniu wstrząsów.

 

Wstrząsy były dość płytkie, pierwszy z nich zlokalizowano na głębokości 10 km a drugi 36 km. W sumie wstrząsy były odczuwalne w 18 prefekturach. Nie ma na szczęście doniesień o tsunami. Japońska agencja geofizyczna poinformowała jedynie o małych zmianach pływów morskich.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj