Trzęsienia ziemi w Japonii i Ekwadorze mogły być ze sobą połączone

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Oba potężne trzęsienia ziemi, w Japonii i w Ekwadorze, wystąpiły w ciągu zaledwie kilku dni i oba były katastrofalne w skutkach. Japonię i Ekwador dzieli 15 tysięcy kilometrów Pacyfiku, ale charakterystyka obu trzęsień ziemi była podobna.

 

Oficjalnie korelacja między tymi dwiema klęskami żywiołowymi nie istnieje. Jednak naukowcy odkryli kiedyś, że kiedy wystąpiło potężne trzęsienie ziemi w 2004 roku, które wywołało Boxing Day tsunami, potem zmieniła się częstotliwość i intensywność trzęsień ziemi wzdłuż uskoku San Andreas. Coś podobnego mogło się wydarzyć również teraz.

 

Energia wyzwolona przez ostatnie bardzo silne trzęsienie ziemi w Japonii, została rozpropagowana aż do Ekwadoru gdzie na skutek tego wzrosło ryzyko potężnego trzęsienia ziemi, do którego ostatecznie doszło. Jak ustalono wyzwalaczem dla japońskiej katastrofy było uwolnienie energii z uskoku Futagava, ale przyczyna tego zjawiska nie jest znana.

 

Teraz wulkanolodzy obawiają się, że potężne trzęsienie ziemi może wywołać wzmożoną aktywność wulkaniczną. Liczne jej objawy już widać, bo wulkany w obu Amerykach zaczynają się budzić jeden po drugim i rozpoczynają się erupcje od Meksyku po Alaskę.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Time Traveler

A tymczasem: ,,Kilka dni

A tymczasem:

,,Kilka dni temu natrafiliśmy na ten artykuł: http://mirrorspectrum.com/…/russia-prepares-for-catastrophi…#
Rosja przygotowuje się do katastrofalnego trzęsienia ziemi, ale ostrzega, Ameryka jest w najgorszym niebezpieczeństwie
Rosja ostrzega, że nadchodzące trzęsienie ziemi spowoduje zniszczenie na całym świecie, a zwłaszcza na terenie USA.
Rosyjskie Ministerstwo Obrony Narodowej wydało oszałamiający raport krążący po Kremlu, w którym można przeczytać że prezydent Putin zatwierdził natychmiastowe rozmieszczenie wojsk we wschodnim Okręgu Wojskowym w ramach przygotowań do tego, co może przynieść wraz z serią potężnych trzęsień ziemi i tsunami, które mają uderzyć w Kamczatkę w ciągu najbliższych dwóch tygodni, ponadto ostrzega, że region USA-Kanada-Alaska (północny Pacyfik) może być w jeszcze większym niebezpieczeństwie niż Rosja.
...
I oto stało się 40 wulkanów, z czego 34 w tak zwanym pierścieniu ognia właśnie się uaktywniło !!!"
Należy zwrócić także uwagę na ostatnią kumulację trzęsień: Birma, Japonia, Ekwador.

https://www.facebook.com/AIAPL/posts/379453928891541

Portret użytkownika Grandstapler

Płyta Pacyficzna(właściwie

Płyta Pacyficzna(właściwie Filipińska) wsunęła się pod płytę Euroazjatycką dlatego dlatego ztrzęsło Kiusiu.Na drugim końcu Pacyfiku zadziałały siły rozrywające i płyta Pacyficzna(Nazca) oddaliła się od Południowoamerykańskiej i zatręsło w Ekwadorze.

Skomentuj