Trzęsienia ziemi powodują duże emisje gazów cieplarnianych

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy z Niemiec i Szwajcarii zdołali uzyskać dowody świadczące o tym, że silne trzęsienia ziemi mogą wyzwalać duże emisje metanu, który jest gazem cieplarnianym o wielokrotnie większym potencjale wpływu na klimat niż osławiony dwutlenek węgla.

 

Jako studium przypadku posłużyło trzęsienie ziemi z 1945 roku, do którego doszło na Morzu Arabskim w okolicy Pakistanu. Według pomiarów opierających się na analizach osadów, w trakcie tego trzęsienia o magnitudzie 8 stopni w skali Richtera doszło do uwolnienia siedmiu milionów metrów sześciennych metanu.

 

Uczeni uważają, że trzęsienie ziemi spowodowało wtedy pęknięcia w dnie, przez które doszło do uwolnienia dużej ilości gazu cieplarnianego. Według ostrożnych szacunków mówimy o 7,4 miliona metrów sześciennych metanu. Oprócz tego w strukturach lodowych wiecznej zmarzliny i w pokrywie lodowej znajdują się związki zwane hydratami metanu. Naukowcy zastanawiają się jak wykorzystać je, jako paliwo. Wszystko kręci się, więc wokół metanu, mimo, że kolejne kraje bohatersko zwalczają emisje dwutlenku węgla.

 

Uwolnieniu gazu z dna morskiego towarzyszyły często tsunami wywołanymi takimi emisjami. Przykłady takich zdarzeń znamy nawet z Polski. Uwolnienie metanu, do którego doszło na Bałtyku w okolicy Darłowa w 1497 roku spowodowało zalanie miasta i ogromne straty. Podobnie było w przypadku trzęsienia w okolicach Pakistanu z 1945 roku. Wtedy również przyszło tsunami, które pozbawiło życia około 4000 osób.

 

Jeśli jedno tylko trzęsienie ziemi mogło dostarczyć tak duże ilości metanu to jak wyglądają emisje przy okazji innych poważnych trzęsień ziemi. Jest to bezwzględnie nowy i bardzo poważny składnik do modeli klimatycznych. Jest to też następny dowód na to, że to natura ma dominujący wpływ na zmiany klimatu na Ziemi.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika kolo21

Ach te chochliki

Ach te chochliki ortograficzne.He he.A tak serio to ten cały Snowden się ośmiesza i tyle.Bo jak nie będzie tego całego wielkiego Bum to ludzie stracą wiarę i będą go brali za wariata.Może komuś właśnie o to chodzi?Skąd wiadomo że to on tak powiedział a nie że jakiś brukowiec sobie wymyślił.Zdalne widzenie ,to już troszkę przesada.Nie długo będą wróżki itp.Cholera a miałem nadzieję że on coś tam ujawni a tymczasem same głupoty są.Jeżeli nawet jest coś szykowane to za sto lat i tyle.

kolo21

Portret użytkownika morfeusz

Tak jasne słońce rozbłysnie i

Tak jasne słońce rozbłysnie i bedzie armagedon i to wiadomosc z jakiejs strony w internecie hahaha.zacznijmy od tego ze takie wiadomosci wyjda dopiero jak juz bedziemy miec nuz na gardle a nie miesiac wczesniej czy tam wjakis przepowiedniach .niemowie ze słonce jest bezpieczne bo sam je obserwuje dzien wdzien i widze jak sie zmienia ale wiarygodnosc podawanych stron i linkow jest tak wielka jak mija wiara w popraw bezrobocia.pozatym usuwaniem prawdziwych danych ktore dostaja sie do neta sa spesjalne organizacje tak jak ludzie zatrudniani przez firmy by w internecie publikowac pochlebne recenzje na ich temat ,to juz jest zawut w dzisiejszych czasach.w kupie siła.

Portret użytkownika DNA.

Do Administracji i

Do Administracji i Moderatorów portalu ZnZ,
uprzejmię proszę o usunięcie, pierwszego linku
który zamieściłem gdyż nie wiem jakim sposobem
wystąpił błąd tego linku który jest uszkodzony. Dziękuję
 

Portret użytkownika alvaro31185

MOSKWA, Rosja - Edward

MOSKWA, Rosja - Edward Snowden, hacker-uciekinier i byłego Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) wykonawca, ujawnił we wtorek, że seria rozbłysków jest ustawione na miejsce we wrześniu, zabijając setki milionów ludzi. Dokumenty dostarczone przez Snowden udowodnić, że od 14 lat temu, Central Intelligence Agency (CIA) zdalne widzowie wiedzieli, że impreza była nieunikniona. Od tego czasu rządy świata po cichu stara się przygotować do zamiatania głodu światowego wynikać.
 
Mówiąc z jego pokoju w hotelu Novotel lotniska Szeremietiewo w, Snowden wykazały, że preparaty rządowych dla katastrofalnych wrześniowych rozbłysków słonecznych były "jedynie ograniczonej skutku." Wyniki race ", powiedział, są znane od niechcenia całej globalnej społeczności wywiadowczej jako" Killshot. "
 
Teleobserwatorów zatrudnieni przez Stargate projektu CIA używać ich zdolność do postrzegania geograficznie i chronologicznie odległych zdarzeń, aby chronić Amerykę. Od 1999 r. mają wiedzieć o solar-pochodni imprezy, ale zostały zagrożone w ciszy przez stróżów na tajnej rządowej liście płac.
 
W ramach wynajmu Snowdena jako wykonawca, NSA udzielił 30-letni dostęp do całej komunikacji na ziemi. Teraz on dostarczył Kronika internetowego z top-secret Federalnej Agencji Zarządzania awaryjne (FEMA) dokumenty przedstawiające, jak straszny WYNIKI rozbłysków "będzie. W ciągu zaledwie dwóch miesięcy "Killshot" jest ustawiony, aby wyłączyć wszystkie elektroniczne systemy dostaw żywności i wody.
 
Odkąd pod koniec 20 wieku, setki milionów ludzi zaczęły polegać na technologii automatyzacji, aby umożliwić własne życie. Flary słoneczne zwolnić impulsy elektromagnetyczne, niebezpieczne dla układów elektronicznych. Najmniejsze układy elektroniczne, takie jak te w jednostkach centralnych Computers przetwarzania, będą najbardziej narażone.
 
Snowden powiedział FEMA i National Center Disaster Reduction Chiny podejmują kroki do 14 lat, w świetle ustaleń projektu Stargate. Własne dokumenty FEMA, dostarczone przez Snowden, położyć się, w jaki sposób organizacja planuje obławę dziesiątki milionów najbiedniejszych Amerykanów na mieszkania w bezpiecznych miejscach "lepiej ułatwienia karmienia i dostawę towarów konsumpcyjnych."
 
Snowden, do roku wykonawca CIA, Release referencje od setek zdalnych widzów. Wiele z tych odległych widzów są nadal na liście płac rządy Stanów Zjednoczonych i Federacji Rosyjskiej. Te referencje, choć napisane samodzielnie przez analityków, składają się z 4472 stron, każda z których jeden, niepokojąco, konto Evince Snowden za.
 
"Ogromny impuls elektromagnetyczny z rozbłysków słonecznych, lub" Killshot "będzie migawkę większość światowych systemów elektrycznych", powiedział Snowden. "Amerykanie, których życie jest najbardziej zagrożone są osoby starsze i infirmed, którzy utrzymują się z technologii, aby umożliwić ich odbiorczej opieki domowej lub podtrzymywać leczenie."
 
W całym 1970 i 1990, Rosja i Stany Zjednoczone nie zamierzała śledzenie i monitorowanie budowy i utrzymania wzajemnych atomowych silosów. Rządy narodów "otwarcie przyznała, że ​​wlewa się miliardy dolarów na szkolenie elitarnych zespołów oddalonych widzów. Dzięki ich kompetencji, zdalne widzowie byli w stanie powstrzymać nuklearne uruchamia i ostatecznie doprowadzić do zakończenia zimnej wojny. W połowie lat 90., CIA po prostu udawał, że blisko jej zdalnego oglądania programu, tak aby mógł on działać bardziej efektywnie.
 
Snowden powiedział, że ma nadzieję, że jego przyjście do przodu pozwoli Projektu Stargate za uczestników, aby móc żyć normalnie, otwarte życie na nowo ", a nie jako zwierząt cyrkowych, a nie jako dziwaków". Dodał, że "[znaczące inni projektu pracowników Stargate] mają aby odstępy Q tylko zamieszkiwać z, nawet bez małżeństwa, swoich bliskich. To jest równoznaczne z niewoli. "
 
Ludzkość ma zamiar zapłacić najbardziej tragiczną cenę za swojego technologicznego uzależnienia. To cena, powiedział Snowden, okazał się głównym czynnikiem, w swojej decyzji do wystąpienia do prasy - zarówno o Holokauście globalnej do wynikają, jak również władzy analityków NSA ", on najmniejszego kaprysu, słuchać rozmów telefonicznych każdej osoby na ziemi.
 
Snowden powiedział w odniesieniu do CIA oddalonych widzów, "Widziałem zbyt wielu odważnych informatorów stać się przedmiotem rozmazem i śmieszności wykorzystania swoich talentów, aby odsłonić prawdę." Dodano Snowdena z goryczą: "No, zobaczymy, kto jest pan chichocze kiedy "Killshot" idzie w dół. "
 
WikiLeaks prawnicy, oraz Anatolij Kucherena, radca Snowden za własne razem wyprodukował film wzywający do przygotowania spokojnej i globalnym. Poniedziałek, Snowden wysłany wideo poniżej, do rosyjskiej Federalnej Służby Migracyjnej w ramach jego zaproszenia do azylu.      tekst zlinku po tlumaczniu 

JESTEM  NIEPELNOSPRSWNY  

Strony

Skomentuj