Trzęsienia ziemi niebezpiecznie zbliżają się do Tokio

Kategorie: 

USGS.com

Silne wstrząsy o magnitudzie do 6.1 w skali Richtera miały miejsce wczoraj, 21 kwietnia 2011. Epicentrum znajdowało się niebezpiecznie blisko stolicy Japonii, Tokio.

 

Trzęsienie miało epicentrum około 64 kilometry na wschód od Tokio. Zmierzona głębokość zjawiska to 42,9 kilometra pod powierzchnią ziemi. Wstrząs miał miejsce o 13:37 czasu uniwersalnego. Po wstrząsie głównym doszło też do całej serii wstrząsów wtórnych, z których najsilniejszy miał magnitudę dochodząca do 5,6 stopni skali Richtera.

[gmap markers=letters::35.620617971202005,140.45086962890625 |zoom=7 |center=35.62,140.45 |width=440px |height=300px |control=Small |type=Hybrid]

Bliska odległość epicentrum do potrójnego złączenia płyt tektonicznych w punkcie zwanym Rowem Sagami sugeruje, że naprężenia zbliżają się do samego Tokio. Według niektórych źródeł niedługo w okolicy Chiba City może dojść do kolejnego dużego trzęsienia ziemi o magnitudzie nawet do 8.0 w skali Richtera.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Sane

Dlaczego te małe, dziwne,

Dlaczego te małe, dziwne, skośnookie stworzenia nie wybudowały betonowych wałów między elektrownią a oceanem? Oni chyba mają również małe, skośne, dziwne mózgi, które dokonują takich decyzji. A gdyby Japonia leżała na wielkim wulkanie to też by go obstawili elektrowniami jądrowymi jak choinkę bąbkami na święta? Czy człowiek jest szalony? Bo mi się wydaje, że JEST.

Skomentuj