Trzęsienia ziemi na wyspie Kiusiu w ciągu dwudziestu dni wystąpiły 1190 razy

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Od połowy kwietnia tego roku w zachodniej części japońskiej wyspy Kiusiu, od czasu do czasu zdarzają się podziemne wstrząsy. W ostatnich dniach zanotowano 1190 zdarzeń sejsmicznych, które były odczuwalne przez mieszkańców.

 

 

 

Najwyższy szczyt aktywności przypadł na 14, 15, 16 i 17 kwietnia br. W tym okresie dochodziło do ponad stu trzęsień ziemi dziennie. Warto również podkreślić, że 14 i 16 zdarzyły się dwie podziemne katastrofy o sile ponad siedmiu stopni w skali Richtera.

 

Podziemne żywioły zniszczyły ponad szesnaście tysięcy domów, a trzydzieści tysięcy osób ciągle przebywa w ośrodkach ewakuacyjnych. W katastrofie zginęło czterdzieści dziewięć osób, a jedną uznaje się za zaginioną. Dwustu ludzi z poważniejszymi obrażeniami trzeba było hospitalizować.

 

W rezultacie w ostatnich tygodniach kilka razy na pewien czas wstrzymano ruch uliczny i kolejowy.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj