Trzeci dziwny krater zlokalizowany na Syberii

Kategorie: 

Źródło: Internet

Na półwyspie Tajmyr znaleziono kolejny nietypowy krater nieznanego pochodzenia. Wstępne szacunki wskazują, że znajdujący się tam gigantyczny lej może mieć nawet 100 metrów głębokości. Wcześniej podobne dziury w ziemi odnotowano na Półwyspie Jamał i Gydan.

 

Lej znajduje się u ujścia rzeki Jenisej w Jamalsko-Nienieckim Okręgu Autonomicznym. Dziura w ziemi ma średnicę około 4 metrów, a wokół niej, w promieniu 900 metrów, porozrzucane są fragmenty gruntu.

Wszystkie trzy kratery, które dotychczas znajdowano znajdują się w wiecznej zmarzlinie, w pobliżu 70 stopnia szerokości geograficznej. Naukowcy badają aktualnie, nietypowe formacje. Nie można wykluczać, że znalezione zostaną kolejne kratery.

Najbardziej popularna teoria, którą się obecnie rozpatruje, zakłada, że kratery są rezultatem wybuchu gazu naturalnego. Świadczyć ma o tym rozrzut materiału typowy dla eksplozji.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Słońce

Sądowanie terenu, może

Sądowanie terenu, może szukają diamentów lub złota?  to bardzo potrzebne do nowych technologii.
Wygląda na laser dużej mocy. Teraz są takie, że diament jako bardzo twardy pod wpływem takiego lasera zwiększa gęstość kilkaset razy. Piach i skały takie coś z łatwością kompresuje Wink

Portret użytkownika NJKT

Oficjalne pseudonaukowe

Oficjalne pseudonaukowe tłumaczenie pochodzenia tych jam są gówno warte. Nie trzeba być zasranym doktorkiem z wypranym mózgiem, żeby zauważyć, że siła sprawcza pochodzi  z ZEWNĄTRZ. Gdyby pochodziła z WEWNĄTRZ  Ziemi, to efekt wokół jamy byłby taki jak kretowisko. Wszak kret działa od wewnątrz. Gdyby nawet tak ogromne masy ziemi były wyrzucone wielką siłą wewnętrzną na powierzchnię, to "czubek" krateru rozsypany byłby w zupełnie inny sposób niż jest widoczny na filmie. I ziemi tej byłoby kilkakrotnie więcej, niż widać na filmie. Ziemi z "czubka" krateru nie ma , bo została wepchnięta do środka. Poza tym wewnętrzna powierzchnia ścian jamy jest bardzo gładka i równomierna, o "mniej więcej" jednakowej średnicy. Te widoczne gołym okiem dowody całkowicie negują wybuch gazu jako prawdopodobną przyczynę . To jest absolutnie niemożliwe. Poza tym lej miałby zupełnie inny kształt. Byłby bardziej stożkowaty.  Gdyby to był wybuch gazu to znaczy, że wybuchło by ujście podziemnego zbiornika  (naturalnego złoża) z gazem, a więc taki gaz wypalałby się miesiącami, aż do całkowitego wypalenia lub opanowania przez speców nafciarzy-gazowników. Te fakty które podałem wyżej świadczą dobitnie, że siła sprawcza która stworzyła tą rzecz NIE JEST naturalnego pochodzenia.  Co można więc wydedukować patrząc na film. Otóż najbardziej rzuca się w oczy czarny kolor brzegów skał. Wyglądają jakby były stopione. Świadczą o tym pionowe bruzdy, którymi spływały do środka resztki stopionej skały. To tłumaczy też gładkość wewnętrznych powierazchni ścian tunelu. Więc można z całą pewnością powiedzieć, że na te skały działała niezwykle wysoka temperatura z ZEWNĄTRZ która je stopiła ( znacznie wyższa niż przy spalaniu gazu ). Po okrągłym kształcie tunelu możemy wnioskować, że źródło niezwykle wysokiej temperatury (energii, promieniowania czy chuj wie czego) było skupione i skondensowane do rozmiarów krateru. Bo zaraz na zewnątrz jest nienaruszona powierzchnia. Tyle i tylko tyle można na ten temat powiedzieć. A o tych dinozaurach i innych bzdetach to se dajcie siana, tylko włączcie mózg.

Portret użytkownika mojateoria

Kilka lat temu w rejonie

Kilka lat temu w rejonie Syberii bezzałogowy statek pozaziemski wywiercił dziury w których złożone zostały jaja pnemutellum sadanicum. Inkubacja właśnie się zakończyła i to coś wypełza na powierzchnię.  To coś ma duży apetyt, dawno nie jadło, żal mi ludzi którzy mieszkają w tamtych rejomach bo staną się pierwszymi ofiarami. Ale to nie wszystko - stworzenia te mają za zadanie opanować Ziemię, stworzyć tu przyjazny dla kolonizacji klimat (to zwierzęta hodowlane, kosmici z planety Sarion się nimi żywią jak my krowami) dlatego egzemplarze które przybyły będą się szybko rozmnażać wypierająć dotychczas dominujący gatunek czyli człowieka. Za 2 lata ludzi zostanie ok 20 milionów, zaś potworów będzie miliard, wtedy nastąpi kolonizacja właścicwa, statek kolonizacyjny już tu zmierza, ma on 11 milionów metrów sześciennych kubaturyi i wiezie na swym pokładzie  kolonizatorów którzy zasiedlą nasz świat. Zostaliśmy wybrani.

Strony

Skomentuj