Trybunał Sprawiedliwości UE unieważnił polską ustawę o reformie sądownictwa! Oto dowód, że Polska nie jest już niepodległa

Kategorie: 

Źródło: internet

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) ogłosił wczoraj zawieszenie polskiej ustawy zmieniającej zasady funkcjonowania Sądu Najwyższego. Trudno o lepszy dowód na to, że Polska nie jest już niepodległym państwem

Za kilkanaście dni cała Polska będzie obchodziła stulecie niepodległości. Okazuje się jednak, że unijne instytucje postarały się z tej okazji o to, aby bardzo dobitnie pokazać, że polska suwerenność i niepodległość to tylko mrzonka i puste słowa. Dowiedzieliśmy się, że nie możemy stanowić prawa w Polsce bez zgody centrali w Brukseli. 

Orzeczenie TSUE zostało wydane po skardze jaką na Polskę złożyła Komisja Europejska. Jak wiadomo instytucja ta od czasu gdy Polacy pomylili się w wyborach parlamentarnych, wybierając nie tą partię, którą chciała KE, walczy bohatersko o polską praworządność. Najnowszą tego odsłoną jest próbą unieważnienia prawa stanowionego nad Wisłą.

 

Polskie władze zapowiedziały już, że odwołają się od orzeczenia TSUE. Oznacza to jednak, że uznają nadrzędną rolę Brukseli w zakresie zgody na wprowadzanie w Polsce odpowiedniego prawa, z możliwością jego zmiany lub unieważnienia. Trudno o lepszy dowód na to, że Polska w stulecie odzyskania niepodległości, właściwie ją utraciła. 

Gdy nasz kraj był pod zaborami sytuacja prawna na terenach nieistniejącej wtedy Polski była bardzo podobna do obecnej. Też mieliśmy możliwość stanowienia prawa lokalnego, ale musiało być zaakceptowane przez ośrodki zagraniczne, Berlin, Moskwę i Wiedeń. Gdyby Polacy próbowali wprowadzić prawo, którego nie akceptują zaborcy, zostałoby unieważnione zupełnie tak jak obecnie, lub nieco bardziej brutalnie, na przykład z wykorzystaniem armii. 

 

Unia Europejska jeszcze armii nie posiada, ale wkrótce może się to zmienić, bo nawet atakowana przez UE obecna partia rządząca PiS jest za tym, aby powstały europejskie siły zbrojne. W tej chwili obecny polski zaborca, UE, może jedynie wywierać naciski na poziomie prawnym i robi to bardzo gorliwie wskazując nam nasze miejsce w szeregu. 

Zatem jak to się stało, że utraciliśmy niepodległość, nawet tego nie dostrzegając? Obecnie podbój państw odbywa się nie tylko poprzez wojnę, ale przede wszystkim poprzez szereg czynników powodujących, że dochodzi do zmian, które dostrzega się dopiero gdy jest już za późno. Przykładem takich procesów są obecne wojny hybrydowe polegające na wprowadzenie do kraju podbijanego, armii, która nie wygląda jak armia, ale powoli lub szybko, przejmuje nad nim kontrolę. 

 

Jednak w przypadku Unii Europejskiej, podbój ten odbywał się na poziomie prawnym. Gdy wstępowaliśmy do niej w 2004 roku, UE jeszcze nie istniała. Istniała Wspólnota Europejska, o wyraźnie chrześcijańskich korzeniach utożsamianych przez jednego z jej założycieli, Roberta Schumana. W tym pierwszym etapie Polska zachowała jeszcze suwerenność, bo prawo krajowe miało pierwszeństwo nad stanowionym za granicą. 

 

Wszystko zmieniło się po 2007 roku, gdy po nieudanych próbach przeforsowania konstytucji UE, odrzuconej w referendach we Francji, Holandii i Irlandii, zmieniono strategię i postanowiono nie pytać już o to obywateli tylko wymusić zmiany na poziomie rządów krajów członkowskich. Z tego powodu powstał tak zwany Traktat Lizboński, który jest konstytucją UE, której nie nazywamy konstytucją. 

To właśnie Traktat Lizboński spowodował, że Polska stała się stanem w UE. Z tego powodu nasza suwerenność i niepodległość stała się tylko iluzoryczna. Można powiedzieć, że podobny poziom niepodległości ma ma przykład stan Kalifornia. Formalnie są to państwa, ale rządzi Waszyngton. W naszym przypadku jest podobnie, a rządzi Bruksela. 

 

Kiedy zatem Polska utraciła niepodległość? Sam traktat podpisano w Lizbonie, 13 grudnia 2007 roku. Data ta jest dla Polaków symboliczna, bo zrobiono to w rocznicę Stanu Wojennego z 1981 roku. Potem rozpoczęto żmudną procedurę ratyfikacji przemycanej w ten sposób konstytucji UE, w krajach członkowskich.

 

Trzeba przyznać, że najdłużej opierała się przed tym Polska i Czechy. Niestety opór trwał tylko kilka miesięcy i prezydent Lech Kaczyński złożył podpis pod tym kontrowersyjnym dokumentem zmuszając do zrobienia tego samego czeskiego prezydenta Vaclava Klausa, który został sam ze swoim sceptycyzmem. 

Można zatem powiedzieć, że Polska utraciła swoją niepodległość 10 października 2009 roku wraz z podpisem Lecha Kaczyńskiego pod dokumentem ratyfikującym Traktat Lizboński. Wszedł on w życie 1 grudnia 2009 i od tego czasu znaleźliśmy się w zupełnie innej Unii Europejskiej niż ta, do której występowaliśmy. 

 

Nie jest to już wspólnota narodów, tylko super-państwo na kształt federacji, posiadające osobowość prawną jako podmiot prawa międzynarodowego. Konsekwencją tego jest też władza nad krajami członkowskimi z możliwością ich dyscyplinowania i narzucania prawodawstwa. To właśnie Traktat Lizboński, podpisany przez prezydenta Kaczyńskiego, daje możliwość unieważnienie polskich ustaw, sprowadzając nasz Sejm do pozycji jaką miał w monarchii Habsburgów, Sejm Krajowy w Galicji.

 

Znajdujemy się zatem teraz w sytuacji, która wskazuje na to, że zostaliśmy podbici bez jednego wystrzału i odpowiada za to cała okrągłostołowa klasa polityczna. Przehandlowali Polskę za posady unijne, doprowadzili do największego eksodusu Polaków w historii, a teraz ci sami dokonują podmiany populacji w naszym kraju i cyniczne dziwią się dlaczego ośrodki zewnętrzne są w stanie unieważnić polską ustawę.

 

W stulecie odzyskania niepodległości znaleźliśmy w sytuacji gorszej niż ta w 1918 roku, bo wtedy każdy Polak wiedział, że Polska nie jest niepodległa. Obecnie mało kto zdaje sobie z tego sprawę, a w ukrywaniu tego stanu rzeczy aktywnie biorą udział polskojęzyczni politycy, którzy właśnie organizują nam obchody rocznicy odzyskania niepodległości, którą utraciliśmy 1 grudnia 2009 roku.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (7 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin
Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące.


Komentarze

Portret użytkownika NoMail

"Trybunał Sprawiedliwości

"Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) ogłosił"  - że kupa spuszczana w kiblu musi być ważona.
"Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) ogłosił" - że... co proszę? a co wy macie do gadania w Polsce
Poalcy Ogłosili wyjście z UE bo  TSUE nie ma prawa niczego ogłaszać co ma robić POLAK !

POLUEXIT

Portret użytkownika Endymion

Bardzo dobre podsumowanie

Bardzo dobre podsumowanie tematu. Chyba chodzi o traktat Lizboński? Nikt w mediach nie mówi, od kiedy i dla czego musimy słuchać się wyroków jewrounijnych.. Chyba zaczęło się od wymiany węgla i stali, potem wolne granice.. Polska w 2014roku przystępowała na zupełnie innych warunkach.. sławetne referendum trwające dwa dni i "emeryci na Bahamas w TV"..

 

Polacy zostali oszukani. Na szczęście "sund" jewropejski podlega prawom międzyplanetarnym, bo po pierwszej misjii Apollo zgodzili się hamerykanie na nie badanie czarnej strony Księżyca.. ja na szczęście od dawna nie jestem Ziemianinem, ani Polakiem, co to mając syndrom sztokcholmski głosuje na partie go wieżące.. Mam obywatelswo Argardii, na wybory nie szedłem, bo nie było sensu dawać mandat dymokracji. "gdyby wybory miały coś zmienić, to by zostały zabronione" i tego trzymam się, u mnie burmistrz, na którego głosowałem w poprzednich wyborach, ponoć niezależny, nie zrobił porządku z poprzednią ekipą, a nawet dal byłej burmistrz synekurę za 8000zł za nieprzychodzenie do pracy..  

 

 

"Twoja siła zaczyna się tam gdzie kończy strach"

Portret użytkownika Vendetta

Piszecie w artykule że

Piszecie w artykule że utraciliśmy wolność w 2009 po podpisaniu Traktatu Lizbońskiego. Niestety mylicie się, my jej po wojnie nigdy nie odzyskaliśmy. Pracuję dla jednego z ministerstw nie mogę się określić płciowo, moja natura nie pozwala mi milczeć a wykonywana praca każe milczeć.
Każda partia polityczna powstała po "upadku komuny" jest tylko flagą dającą nam nadzieję na jakieś zmiany każda flaga jest inna, przynajmniej tak to wygląda dla szarego obywatela. jednak pod spodem Partii są ludzie niezmienni nie ważne jaka opcja polityczna wygrywa wybory oni nadal rządzą, (nie określę ich, domyślcie się kto to, to całe rodziny, rodzice ich dzieci, znajomi te same nazwiska) są to dyrektorzy naczelnicy dla niepoznaki przenoszą się po wyborach po ministerstwach ,spółkach skarbu państwa, instytutach gospodarki budżetowej - to ostatnie jest po to żeby omijać kominówki) i nimi defakto zarządzają. ministrowie wraz ze świtą medialną są dla ludzi i telewizji, tamci są od zarządzania i niszczenia kraju. Pieniądze są wywalane w błoto (projekty unijne IT, nagrody uznaniowe dla siebie samych i inne zupełnie niepotrzebne rzeczy ale pożądane bo można duże pieniądze wyprowadzić ).
Pozdrawiam,

Portret użytkownika MINOTAUR

Mycka was trza gonic jak te

Mycka was trza gonic jak te muchy ktore obsiadly stary kawal kielbasy.

Puste wokandy w ktorych skazuje sie ludzi bez mozliwosci obrony. Bandy komornikow poszukujacych kasy za grzywny o ktorych nikt nie wie. Nachodzenie rodzin pozostawionych w "ojczyznie" i sam fakt exodusu o ktorym autor mowi, nie piszac juz o tym co wyrabia "policja" zachowujac sie jak za dawnych lat mordujac i palujac obywateli. TO JEST HANBA I ZDRADA RZECZYPOSPOLITEJ!!! Przejeliscie w spadku bolszewizm w nowej formie. Pisalem wielokrotnie tutaj na forum zdrajcy z sejmu powinni zazyc cjanek i zostawic wladze innej holocie. Byc moze po kilku takich kolejnych zmianach cos by sie wykrystalizowalo i nie byloby to co jest teraz. Macie paskudne zasady i paskudnych politykow. Czekam az was wyrownaja do poziomu na jakim kiedys juz byliscie. Albo zrobcie POL-WYPADOL i wracajcie do swin!!!

Portret użytkownika еuklidеs

Bolszewizm to UE. Wy też

Bolszewizm to UE. Wy też macie paskudne zasady. Generalnie wszyscy są paskudni, więc proponuję żeby każdy zajął się sobą. A jeśli bandyci z UE czy Polin nie chcą tego respektować to skończy się strzelaniną. Tak oto bydło potrubuje się z budłem, w czym niestety mogą ucierpieć ludzie.

Portret użytkownika Prawda boli

Patrityzm (państwowość)

Patrityzm (państwowość) powstał w epoce oświecenia i rozwinął się w romantyzmie, Z tym, że dotyczył tylko klas uprzyilwjowanych. Zwykłemu chłopu obojętne było w jakim jezyku mówił pan.

Tak więc kiedyś patriotyzmu nie było, więc jak znowu zniknie też wielkiej szkody nie będzie.
Patriotyzmem się nie najesz ani nie ubierzech. Bez patriotyzmu można żyć Smile

Portret użytkownika еuklidеs

Kolejne kłamstwo. Patriotyzm

Kolejne kłamstwo. Patriotyzm nie ma NIC wspólnego z państwowością. Dowód? W Polsce to w czasie zaborów, kiedy nie istniało państwo, które mogło by się podszyć pod polską narodowość, mieliśmy rozkwit patriotyzmu, patrz Młoda Polska.

Portret użytkownika P. Rodziewiczowna

"Prawda boli": nie pisz

"Prawda boli": nie pisz 'uprzyilwjowanych'. Pisz 'uprzywilejowanych'. Nie pisz 'ubierzech'. Pisz 'ubierzesz'. Patriotyzm, nie 'patrityzm' to jest milosc ojczyzny i jej oddanie. Patriotyzm nie powstal w 'epoce oświecenia' lecz byl znany i wspominany w literaturze gdziekolwiek ludy mialy ojczyzne, nawet w starozytnych Chinach.  'Dulce et decorum est pro Patria morir' to jest rzymskie przyslowie patriotyczne. 'Heîs oiōnòs áristos, amýnesthai perì pátrēs' ( εἷς οἰωνὸς ἄριστος, ἀμύνεσθαι περὶ πάτρης ) to jest starogreckie przyslowie patriotyczne. Tlumaczenia sa mozliwe na translate.google.com. Patriotyzm jest czesto zwiazany z dojrzaloscia polityczna. Mozna domniemac, ze patriota byl pan Zagloba a nie cham, o ktorym powiedzial, budzac sie.

Strony

Skomentuj