Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł, że Kościół Katolicki musi zapłacić Włochom co najmniej 4 miliardy euro podatku

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nakazał Włochom odzyskać niezapłacony przez Kościół Katolicki podatek od nieruchomości, którego łączna suma opiewa w granicach 4-5 miliardów euro.

Wczorajszy werdykt Trybunału unieważnił tym samym decyzję Komisji Europejskiej z 2012 i własne orzeczenie z 2016 roku, gdy stwierdzano "niemożność odzyskania pieniędzy z powodu trudności organizacyjnych", związanych z niekomercyjnymi podmiotami, takimi jak szkoły, kliniki czy hotele.

 

Szefowie rzymskiej szkoły Montessori, którzy złożyli odwołanie od wcześniejszych decyzji, zwalniających Kościół z obowiązku zwrotu podatku, podkreślili, że reprezentowali niereligijne i demokratyczne firmy, które chciały walczyć z kościelnymi przywilejami, zniekształającymi gospodarcze życie Włoch.

Z postanowienia unijnego Trybunału Sprawiedliwości szczególnie zadowolona była też partia Włoskich Radykałów, która od dawna walczyła, by Kościół płacił podatek od swoich nieruchomości. To właśnie Włoscy Radykałowie złożyli 12 lat temu pierwszy wniosek w tej sprawie.

 

Szacuje się, że łączna wartość podatku wynosi co najmniej 4 miliardy euro, a niewykluczone, że w ostateczności suma wzrośnie nawet do 5 miliardów.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.

loading...


Komentarze

Portret użytkownika NoMail

Wtedy przyjdą im poderżnać

Wtedy przyjdą im poderżnać gardła i taplać się będą we własnej krwi w niemożności złapania oddechu..
coż zrobią och cóż nie uciekną zdechną, bo zamiast jednego mniej zła wdle ich groźnego wedla nas mniejszego..
przytargną zagładę która tylko czeka na osłabienie szeregów by przejąć i dzielić i rządzić chołotą i przy okazji odgryźć się podrzynając po drodze gardła niewiernym sobie sługom.
 

Portret użytkownika 3plabc

Na głowie staną, żeby tylko

Na głowie staną, żeby tylko zwalczać kościół i chrześcijaństwo... gorzej jak nadejdzie Apokalipsa i będą mieli problem jak tu sobie z diabłem poradzić bo kościoła już nie ma, a tu wszyscy opętani biegają.... a tego komputerowe symulacje i modele światowych uniwersytetów, oraz instytutów naukowych już nie przewidziały, i big data się na nic zdała i parę innych koncepcji szlak trafił... heheheh.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Jestem zdecydowanie przeciwko

Jestem zdecydowanie przeciwko NWo i satanistycznym elitom, ale równym złem jest wasze zakłamane, kłamliwe chrześcijaństwo- podglebie wszelkich syjonistycznych i zbrodniczych religii i ideologi, w tym ewolucjonizmu. Ale wy za głupi jesteście aby dostrzec tę oczywistą zalezność swoimi malutkimi rozumkami.

Strony

Skomentuj