Trwają walki o Słowiańsk i Kramatorsk, separatyści chcą negocjować

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Ukraińskie wojsko kontynuuje operację na wschodzie Ukrainy. Żołnierze lojalni puczystom z Kijowa muszą osiągać pierwsze sukcesy, ponieważ separatyści nagle chcą negocjować. Zwolniono też przetrzymywanych od dwóch tygodni obserwatorów OBWE.

 

Rosja od wczoraj krytykuje ofensywę wojsk ukraińskich i określa je jako "pogwałcenie praw człowieka". Polski premier Donald Tusk stwierdził, że to co widzimy na wschodzie Ukrainy to "wojna może trochę innego typu".

 

Wczoraj w godzinach wieczornych zaczął się szturm Słowiańska i pobliskiego Kramatorska. Nie ma zbyt wielu potwierdzonych informacji, ale wygląda na to, że wojska rządowe zdołały zdobyć wszystkie posterunki kontrolne na rogatkach Słowiańska. Potwierdzono też informację o zdobyciu wieży telewizyjnej w Kramatorsku. Odbito też z rąk separatystów siedzibę służb specjalnych w Kramatorsku.

Pojawiają się doniesienia o dziesiątkach zabitych separatystów. Nie jest też do końca jasne kto właściwie szturmuje Słowiańsk, bo wygląda na to, że oprócz wojsk ukraińskich są tam też najemnicy. Jako dowód przedstawia się rozmowę z jednym z żołnierzy, który nie zna ani słowa po ukraińsku czy rosyjsku, ale za to mówi po angielsku i włosku.

 

Podobno doszło też do ataku bandytów z Prawego Sektora, którzy towarzyszą wojskom, na cywilów robiących żywy kordon wokół miasta. Zamiast negocjować, neobanderowcy po prostu zaczęli strzelać do ludzi. Przypomnijmy, że za śmierć ponad 30 osób w Odessie również obarcza się banderowców. Trzeba jednak wziąć poprawkę na moment historii i od razu zakładać, że obie strony będą wyolbrzymiać sukcesy i obarczać przeciwników wszelkimi winami.

Za 23 dni na terenie Ukrainy mają się odbyć wybory prezydenckie i trudno sobie je wyobrazić w takich okolicznościach. Do tej pory nie wiadomo co zrobi Rosja, bo może zrobić wszystko, z interwencją zbrojną włącznie. Najlepsze jest to, że Amerykanie, którzy nie posiadają się obecnie z oburzenia na postępowanie Rosji, w przeszłości potrafili zrównywać z ziemią kraje posiadając znacznie mniej błahe powody do interwencji militarnej niż ma je obecnie Rosja w przypadku pogrążonej w chaosie Ukrainy.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dog

11 maja referendum na

11 maja referendum na wschodzie Ukrainy 14-15 maja  wchodzą regularne oddziały armii rosyjskiej w celu ochrony rosjan wyłapują faszystów banderowców i najemników którzy dożywotnio zasilą obozy pracy na syberii tak to widzę

Portret użytkownika Jestem...

Czytając wasze komentarze

Czytając wasze komentarze zwątpiłem w polaków. Poraża ale nie przeraża. Od dawna wiedziałem że ludzie podatni są na propagandę ale żeby aż tak? Putin z pewnością byłby z was dumny Smile Nikt nie pokusił się żeby pomyśleć i zweryfikować to co się słyszy, nie dziwie się zatem że tak wielu oddałoby swoją wolność za darmo, i tak z niej nie korzystają...

Portret użytkownika koń który mówi

Chyba 89% wirtualnych

Chyba 89% wirtualnych Polaków. Skoro ledwo połowa wzięła udział w referendum i z tego też połowa chciała akcesji do tego eurokołchozu. Ceny podstawowych artykułów poszły przez 10 lat w górę nawet o 300% i to samo z energią, gazem i wodą. Z pewnością 89% Polaków jest zachwyconych i pewnie dlatego już ponad 4 mln wyjechały z Polski, a w to miejsce wsadzono kilka milionów twoich semickich przyjaciół fundując im mieszkania i dając kieszonkowe 60 tys. na głowę. Oczywiście z naszych pieniędzy.
A może ty jesteś jednym z nich?

Portret użytkownika inzynier magister

Ukraina tak jak Polska jest

Ukraina tak jak Polska jest rozbijana od środka ! Polska to kraj który został zniszczony przez niemieckie elity ! Nie przez naród niemiecki ale przez elity post hitlerowskie ! To niemcy zniszczyły nasz kraj gospodarczo ale i dodatkowo starają sięgo zniszczyć kulturowo poprzez różne gendery i pederastów ! Całe zło idzie od niemców ! Ludzie nie doceniają potęgi i zapału niemieckiej machiny niszczycielskiej ! Te elity sworzyły w polsce partie polityczne które muszą sięsłuchać posthitlerowców z ukrytych organizacji !
istnieje w tej chwili w Niemczech legalna partia neonazistowska. W 2011 roku Narodowodemokratyczna Partia Niemiec wchłonęła drugą partię neonazistowską: Niemiecką Unię Ludową. W ten sposób neohitlerowski oficjalny nurt polityczny, finansowany z budżetu kwotą 1,5 mln euro, został skoncentrowany i zmobilizowany do dynamicznej działalności. Jest to mała partia, ale w Saksonii weszła już do lokalnego parlamentu. Jej program jest jednoznacznie rewizjonistyczny: Wrocław, Gdańsk są niemieckimi miastami „chwilowo pod polską administracją, które muszą wrócić do swojej ojczyzny”. Według niemieckich obliczeń, siły neohitlerowskie w Niemczech mają 11 tys. stron internetowych i aż 40 internetowych stacji radiowych. Potencjalna ideologiczna baza jest jednak większa, jeśli weźmie się pod uwagę sondaże przeprowadzone przez fundację Friedricha Eberta: 13,2 proc. Niemców podpisuje się pod tezą, że krajowi przydałby się nowy fuehrer, który rządziłby twardą ręką, 10,7 proc. podpisuje się pod tezą, że gdyby nie zagłada Żydów, to Hitler byłby dziś uważany za wielkiego męża stanu.
Wielu powtarza, że uratuje nas modlitwa do Boga, jednak do tej modlitwy musimy dołączyć prośbę o uwolnienie od posthitlerowskich niemiec !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika polakk

"....Moc nazistów w Odessie

"....Moc nazistów w Odessie spoczywa tylko na zamiejscowy najemników . Tysiąc pięćset zatrudniony Niemirowski . I trzy - bandjugi Usov . Ale oni są obcy - boją Odessie . I kiedy broń Odessa - i wkrótce pojawią to - najemnicy uciekać jak karaluchy . Lub zostać zgniecione ..."

tu macie tłumaczenie z Odesskiego forum.

Strony

Skomentuj