Trwają walki o Słowiańsk i Kramatorsk, separatyści chcą negocjować

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Ukraińskie wojsko kontynuuje operację na wschodzie Ukrainy. Żołnierze lojalni puczystom z Kijowa muszą osiągać pierwsze sukcesy, ponieważ separatyści nagle chcą negocjować. Zwolniono też przetrzymywanych od dwóch tygodni obserwatorów OBWE.

 

Rosja od wczoraj krytykuje ofensywę wojsk ukraińskich i określa je jako "pogwałcenie praw człowieka". Polski premier Donald Tusk stwierdził, że to co widzimy na wschodzie Ukrainy to "wojna może trochę innego typu".

 

Wczoraj w godzinach wieczornych zaczął się szturm Słowiańska i pobliskiego Kramatorska. Nie ma zbyt wielu potwierdzonych informacji, ale wygląda na to, że wojska rządowe zdołały zdobyć wszystkie posterunki kontrolne na rogatkach Słowiańska. Potwierdzono też informację o zdobyciu wieży telewizyjnej w Kramatorsku. Odbito też z rąk separatystów siedzibę służb specjalnych w Kramatorsku.

Pojawiają się doniesienia o dziesiątkach zabitych separatystów. Nie jest też do końca jasne kto właściwie szturmuje Słowiańsk, bo wygląda na to, że oprócz wojsk ukraińskich są tam też najemnicy. Jako dowód przedstawia się rozmowę z jednym z żołnierzy, który nie zna ani słowa po ukraińsku czy rosyjsku, ale za to mówi po angielsku i włosku.

 

Podobno doszło też do ataku bandytów z Prawego Sektora, którzy towarzyszą wojskom, na cywilów robiących żywy kordon wokół miasta. Zamiast negocjować, neobanderowcy po prostu zaczęli strzelać do ludzi. Przypomnijmy, że za śmierć ponad 30 osób w Odessie również obarcza się banderowców. Trzeba jednak wziąć poprawkę na moment historii i od razu zakładać, że obie strony będą wyolbrzymiać sukcesy i obarczać przeciwników wszelkimi winami.

Za 23 dni na terenie Ukrainy mają się odbyć wybory prezydenckie i trudno sobie je wyobrazić w takich okolicznościach. Do tej pory nie wiadomo co zrobi Rosja, bo może zrobić wszystko, z interwencją zbrojną włącznie. Najlepsze jest to, że Amerykanie, którzy nie posiadają się obecnie z oburzenia na postępowanie Rosji, w przeszłości potrafili zrównywać z ziemią kraje posiadając znacznie mniej błahe powody do interwencji militarnej niż ma je obecnie Rosja w przypadku pogrążonej w chaosie Ukrainy.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dog

11 maja referendum na

11 maja referendum na wschodzie Ukrainy 14-15 maja  wchodzą regularne oddziały armii rosyjskiej w celu ochrony rosjan wyłapują faszystów banderowców i najemników którzy dożywotnio zasilą obozy pracy na syberii tak to widzę

Portret użytkownika Jestem...

Czytając wasze komentarze

Czytając wasze komentarze zwątpiłem w polaków. Poraża ale nie przeraża. Od dawna wiedziałem że ludzie podatni są na propagandę ale żeby aż tak? Putin z pewnością byłby z was dumny Smile Nikt nie pokusił się żeby pomyśleć i zweryfikować to co się słyszy, nie dziwie się zatem że tak wielu oddałoby swoją wolność za darmo, i tak z niej nie korzystają...

Portret użytkownika koń który mówi

Chyba 89% wirtualnych

Chyba 89% wirtualnych Polaków. Skoro ledwo połowa wzięła udział w referendum i z tego też połowa chciała akcesji do tego eurokołchozu. Ceny podstawowych artykułów poszły przez 10 lat w górę nawet o 300% i to samo z energią, gazem i wodą. Z pewnością 89% Polaków jest zachwyconych i pewnie dlatego już ponad 4 mln wyjechały z Polski, a w to miejsce wsadzono kilka milionów twoich semickich przyjaciół fundując im mieszkania i dając kieszonkowe 60 tys. na głowę. Oczywiście z naszych pieniędzy.
A może ty jesteś jednym z nich?

Strony

Skomentuj