Trwają testy systemu dostarczania towarów za pomocą bezzałogowych dronów

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Ostatnio, coraz więcej firm na świecie próbuje stworzyć system wykorzystujący do przenoszenia ładunków bezzałogowe drony. Coś takiego planuje amerykański gigant Amazon, ale również spółki z Europy prowadzą w tym zakresie zaawansowane badania. Firma Bizzby Sky z siedzibą w Londynie już teraz testuje własne drony zaprojektowane specjalnie w celu przenoszenia małych przedmiotów.Zespół Bizzby Sky już od kilku lat projektował swoje drony. Ich system ma na celu rozwój technologii dostarczania małych artykułów do gospodarstw domowych. Miałoby to do minimum skrócić czas dostawy artykułów kupowanych w sieci lub przez telefon. Firma uważa, że ciekawy może być też rynek usług transportowych dla mieszkańców. Jeśli chcesz wysłać gdzieś dokumenty, być może kurier rowerowy nie będzie już konieczny.

Przy pomocy specjalnego oprogramowania można będzie podać swój aktualny adres i położenie. Aplikacja oblicza koszt usługi natychmiast, a po zapłacie wysyła drona tam gdzie chcesz, gdzie ktoś może załadować niezbędne rzeczy i wysłać drona prosto do Ciebie. Ładowność drona jest obecnie niewielka gdyż podnosi zaledwie 500 gramów, ale to w zupełności wystarczy w przypadku większości małych rzeczy.

Drony transportowe mogą latać na wysokości do 400 m n.p.m. i są wyposażony w kamerę, która przekazuje obraz do smartfona użytkownika, który może dzięki temu monitorować ruch bezzałogowca. Będzie on wyposażony w specjalne czujniki, które pomogą mu unikać przeszkód na swojej drodze.

Obecnie deweloperzy starają się rozwiązać problem zużycia energii potrzebnej do lotu, jej konsumpcja jest wciąż największą bolączką. Ponadto, w celu pełnego wykorzystania dronów do dostarczania towarów konieczne jest uregulowanie wszystkich aspektów prawnych, które utrudniają rozwój tego innowacyjnego sektora usług.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika achiles

Może to i fajny będzie bajer,

Może to i fajny będzie bajer, dla odbiorcy oczu, ale należy mieć na względzie, że każdy taki dronik będzie odbierać pracę co najmniej dwóm żywym i potrzebującym pracy, do życia, jako takiego, ludziom, co w obecnym czasie ze względu na takie nowinki techniczne staje się prawdziwym problemem społecznym i doprowadza, do wielu spięć egzystencjonalnych społeczeństw na całym świecie. A z zupełnie innej beczki, to co będzie, jak TERRORYŚCI DŹIHADYŚCI zaczną swoje paczuszki dostarczać takimi dronami, kiedy to już będzie w pełni metoda udoskonalona? 

Skomentuj